Polija ir teritoriāli lielākā Centrāleiropas valsts ar samērā līdzenu reljefu. Polijā atrodas Tatri, kur atrodas arī Polijas augstākā virsotne - Risi kalns (2499 m). Polija ir bagāta ar upēm. Lielākās jūras ostas Polijā ir Gdaņska, Ščecina un Gdiņa.
Svarīgākie derīgie izrakteņi un dabas resursi Polijā ir akmeņogles, sērs, varš, dabasgāze, sudrabs, svins, sāls un dzintars. Polija ir viena no vadošajiem akmeņogļu, sēra, vara un sudraba eksportētājiem pasaulē. Polija ir 1.vietā Eiropā vara ieguves un sudraba ražošanas ziņā.1
Ekonomiskās plānošanas mehānisma darbības dēļ valsts tautsaimniecībai bija raksturīga ražošanas koncentrācija un monopolizācija, kas apgrūtināja konkurences attīstību. Nepatiesā valsts cenu struktūra traucēja tām kļūt par signālu pareizai resursu izvietošanai, kā arī izsauca preču trūkumu tirgū. Polijas specializācija bija kuģubūve un ķīmiskā rūpniecība.
1980.gadā tika parakstīta vienošanās ar Polijas valdību, kas garantēja strādnieku tiesības veidot neatkarīgas arodbiedrības un rīkot streikus. Pēc Gdaņskas vienošanās Polijā izveidojās jauna nacionālā kustība „Solidaritāte", par kuras vadītāju 1981.gadā ievēlēja L.Valensu. …