Ārkārtīgi svarīgi ir pieminēt, ka savā izpētē arī neatradu, ka piemēram, ASV būtu noteikusi “griestus” šādai naudas drukāšanai.
Paralēli, arī tirdzniecība un finanšu globalizācija vairākus gadu desmitus pirms globālās finanšu krīzes ir nepārtraukti gājusi roku rokā. Tomēr starptautiskās tirdzniecības de-globalizāciju aizsāka pasaules finanšu krīze, un tā turpinājās ar virkni notikumu, piemēram, Brexit un ASV - Ķīnas “tirdzniecības karu”, kas sākās pēc globālās finanšu krīzes. Saskaņā ar COVID-19 starptautiskā tirdzniecība ir strauji samazinājusies, un daudzi cilvēki prognozē, ka starptautiskās tirdzniecības de-globalizācija, visticamāk, turpināsies arī pēc COVID-19 beigām.
Mans personīgais secinājums ir, ka šie visi rādītāji ir lielisks priekšnoteikums potenciālajai ekonomiskai pasaules krīzei. Tagad vairāk kā citreiz, ir rūpīgāk jāplāno savas finanses un jārēķinās, ka tuvāko piecu gadu laikā būs šī krīze. Risinājums ir nevis taupīt naudu, bet gan ieguldīt to dārgmetālos un nekustamajos īpašumos, kā arī uzņēmumu akcijās, kas krīzes laikā turpinās darboties (pārtikas ražošanas uzņēmumi, loģistikas uzņēmumi, IT sfēra).
…