Smogs, kas ir miglas un liela gaisa piesārņojuma kombinācija, arī ietekmē cilvēku veselību un var apdraudēt cilvēku dzīvības. Arī smogs ir sekas,kas izriet no cilvēku rīcības, piem. no izveidoto rūpnīcu un transportlīdzekļu noplūdes gāzēm un tml.
Mežu ugunsgrēkus bieži izraisa cilvēku neuzmanīga darbība vai rīcība. Būtu vairāk uzmanības jāpievērš pārmērīga sausuma novēršanai mežos, jāparūpējas par pērnās zāles novākšanu. Biežāk jāattīra meži no sausajiem,vecajiem,aplūzušajiem zariem un laicīgi jāizpļauj ar zāli aizaugušās teritorijas mežu tuvumā un citur.
Piemēram, kad 1928.gada vasarā - nokrišņu gada norma Latvijā tika pārsniegta par 80% . Cilvēki jau laicīgi varēja padomāt, sagatavot savus laukus šadām neparedzētām laikapstākļu maiņām. Pēc šī gada gūtajiem zaudējumiem, laukos vairāk uzmanības sāka pievērst meliorācijai.
Lai vētras laikā samazinātu iespējamību, ka krītoši koki varētu uzgāzties cilvēkiem, vai pārraut elektrības vadus vai izpostīt ko citu. Cilvēkiem būtu jāseko līdzi savai apkārtējai videi, jāattīra to. Jāizcērš visi vecie. Satrūdējušie koki, vai zari, ka sir tuvumā elektrības vadiem,cilvēku mājām, ceļiem vai apdzīvotām vietām. Regulāri jāattīra elektrības līnijas, tādējādi novēršot lielāku iespējamību, ka tās vētras laikā tiks pārrautas un cietīs cilvēki.
Ja mēs paši sevi un savu apkārtējo vidi sargāsim un kopsim, tad kopā varēsim novērst kaut vai daļu no iespējamajām sekām, ko spēj izraisīt dažādas dabas katastrofas.…