Secinājumi
Izpildot šo darbu, esmu apguvis pamatus datu bāzu veidošanā un sapratu, ka izveidošanai ir vajadzīga analītiskā un loģiskā domāšana, prasme pareizi izdomāt un izveidot koncepciju uz papīra. Viss parējais ir viegli izdarāms ar palīgrīkiem, mūsu gadījumā CASE. Pirmo reizi sastopos ar PowerDesigner un, godīgi sākot, nebija grūti visu sagrūpēt un sarakstīt pēc iepriekš izveidota plāna.
Darbā gaitā izdevas no nulles uztaisīt datu bāzi un pārbaudīt to ar Microsoft Access. Izpildīju gandrīz visus uzdevumus, iekļaujot vājo realitāti – grozu, kas nevar pastāvet bez Klienta.
Man arī izdevas uztaisīt vajadzīgas saites: 1:1, 1:N, N:M un unāro saiti. Izdarīt to nebija grūti, tomēr vajadzēja labi padomāt un gadījās daudzas reizes pārtaisīt visu datu bāzi. Bez realizētas mantošanas konstrukcijas varēja iztikt, bet tā kā pēc uzdevuma tā ir nepieciešama, izdomāju šadā veidā to iesaistīt savā bazē.
Man ļoti iepatīkas veidot datu bāzes konceptuālo modeli, izdomāt saites, realitātes un atribūtus. Bija interesanti katrā solī kaut ko mainīt, pārtaisīt no jauna, pielietot jaunās idejas.
Tā kā iepriekš neesmu strādājis ar Access, bija ļoti daudz problēmu ar datu bāzes integrēšanu un saišu pārveidošanu. Tas aizņēma 50% no praktiskā darba izpildīšanās laika. Bet tagad esmu ieguvis lietderīgu pieredzi.
Darbam ir vēltītas dažas dienas.
Summējot, var apgalvot, ka tas bija derīgs darbs, kura gaitā tika iegūtas derīgas zināšanas.
…