• “… (Pompi, I, 2, 23. paragrāfs, D., 1., 2.: Kvesti, kas bija klāt mirstīgo nāves sodu laikā Valdības, bija noziedzīgi nodarījumi, tie tika minēti pat likumos XII tabulās)…” (9. tabula, 4. tabula)
•“… (Līvijs, VII, 17, 12: XII tabulās bija nolēmums, ka turpmāk katram nacionālās asamblejas lēmumam vajadzētu būt likuma spēks) …” (12. tabula, 5. tabula)
Tātad mēs varam secināt, ka viņiem bija valsts nodevēji (9. tabula, 5. likums), un, ja viņi tika pieķerti, viņi par to tika stingri sodīti. Viņiem bija arī tiesas un īpaši cilvēki, kas uzraudzīja nāvessodu (meklējumi). Tiesa spēlēja vienu no galvenajām un nozīmīgajām lomām romiešu dzīvē, tiklīdz tā izlēma, vai atņemt personai dzīvību. Vienlaikus bargi sodīti arī par korupciju tajās. Viņiem bija arī nacionālās asamblejas, tas ir, cilvēkiem tika dota iespēja dot vismaz nelielu ieguldījumu valstī un tās struktūrā.
Apkopojot, es varu teikt, ka 12 tabulu likumiem bija liela loma mūsu pasaules nākotnē un likumu un likumu attīstībā tajā. Daži likumi mums var šķist ļoti dīvaini vai pat briesmīgi, bet tad to uzskatīja par normu. Es uzskatu, ka šie likumi var daudz pateikt par šo kultūru, par tiem cilvēkiem, kuri toreiz bija. Lai arī sievietēm un vergiem bija ļoti maz tiesību, attieksme pret viņām dažās lietās nebija sliktāka par citu cilvēku attieksmi.
…