Tie,kuri pārtiek no ūdenī izšķīdušās barības, uzņem barību caur visu ķermeņa virsmu. Vienšūņu infuzorijām ap muti esošās skropstiņas visu laiku darbojas un virza ūdeni ar barības vielu daļiņām mutē.
Barības iegūšanas veids ir filtrēšana. Tiem filtrēt palīdz īpašas ar vicām un lipīgu apkaklīti, kuras atrodas to kanālu sienās. Vicas izraisa ūdens plūsmu, un pie apkaklītēm pielīp barības vielu daļiņas. Caur 7cm lielā kaļķsūkļa ķermeni diennaktī izfiltrējas ap 22 L ūdens.
Uzņem lielākas barības daļiņas, ir speciāli pielāgojumi barības satveršanai. Hidrām, aktīnījām, medūzām ir taustekļi, kuri palīdz satvert laupījumu. Zarndobumaiņu taustekļos ir dzeļšūnas, kuru dzeļpavedieni paralizē nelielus dzīvniekus. Taustekļi virza savākto barību mutē.
Galvkāju gliemjiem daļa no kājām ir pārveidota par taustekļiem. Tiem ir spēcigas piesūcekņi, kuri palīdz piestiprināties pie ūdenstilpes dibena un satvert laupījumu. Dažiem galvkājiem, piemēram, sēpijam, ir vēl 2 gari, galos paplašināti papildus taustekļi. Galvkāji uzbrūk dažādiem vēžiem un zivīm, satver tos ar taustekļiem un žokļiem un nonāve ar siekalu dziedzeru indi.
Gliemenēm filtrēšanai kalpo speciālas žaunas. Gliemežiem rīklē ir rīvite (radula), uz kuras atrodas aptuveni 150 000 ļoti sīki hitīnes zobiņi. Kad gliemezis ar lūpām satver augu lapas, rīvite tās piespiež pie žokļu plātnītes un ar zobiņiem saberž.…