ES ir jāapskata tās veidojošo spēku kontekstā. Daži no šiem spēkiem ir valstis apvienojuši, daži kooperācijas un integrācijas procesus ir padarījuši lēnus, sarežģītus un strīdīgus.
Finanšu tirgus kustības, īpašumu pārvietošanās multinacionālās koorporācijās, mainīgie tirgus modeļi vai Savienoto Valstu militārā dominēšana – dažādi starpnacionāli notikumi ir ietekmējuši visas Rietumeiropas valstis, tās nav varējušas tos kontrolēt un bijušas to varā. Fakts ir, ka, politikas sektoru lokam allaž palašinoties, valstis nav bijušas spējīgas rīkoties izolācijā no ārējām ietekmēm, bet tām ir bijis jāpielāgojas un jāadaptējas, lai iederētos. Tāpēc ES nevajadzētu uzskatīt par draudu tās dalībvalstu suverenitātēm. Drīzāk ES cenšas novērst šo draudu, nodrošinot līdzekļus, ar kuru palīdzību dalībvalstis, var, ja ne atgūt suverenitāti, tad vismaz atgūt kontroli pār lēmumu pieņemšanas aspektiem, sastrādājoties tādos līmeņos un veidos, kas atbilst pēckara internacionālismam.
Vēsturiskās izmaiņas Rietumeiropā
Vēsturiskās nošķirtības
Tāda Eiropas vienotība un identitāte, kāda ir šobrīd, pastāv ļoti nesen. Cilvēki un nāciju valstis ilgi ir bijušas atšķirīgas un nošķirtas viena no otras dažādos veidos.…