Brīva kapitāla plūsma dod iespējas tiem, kam tas ir vajadzīgs, saņemt nepieciešamo kapitāla daudzumu. Tāpat tas mazina finansu riskus, palielinās kapitāla piedāvājums.
Problēmas rodas tajā ziņā, ka daudzām nacionālajām valstīm ir bažas par savu nacionālo kapitāla tirgu. Kapitāla aizplūšana no nacionālās valsts var negatīvi ietekmēt ne tikai finansu lietas, bet visu ekonomiku kopumā. Tāpat liela kapitāla aizplūšana no valsts paaugstina kredītu procentu likmes, ārvalstu valūtas rezervju zaudējumus un var pasliktināt maksājumu bilanci.
Brīva kapitāla plūsma tiek ierobežota ar noguldījumu procentu maksājumiem, tiesību rezervēšana iepirkt akcijas tieši konkrētās valsts pilsoņiem, tiek noteikti ierobežojumi ārzemnieku noguldījumiem vietējās bankās.
Kopumā uzskatu, ka četru brīvību ieviešana Eiropas Savienībā ir ļoti pozitīvs moments tās attīstībā un valstu integrācijā. Tomēr uzskatu, ka tajā ir saskatāmas zināmas pretrunas. No vienas puses ES aizliedz diskrimināciju un atbalsta godīgumu, tajā pašā laikā nosakot dažādus ierobežojumus visām četrām brīvībām. Protams, tas tiek darīts tikai ar mērķi aizsargāt iedzīvotājus, tomēr bieži vien tas izpaužas kā konkrētās nacionālās valsts iedzīvotāju interešu aizsardzība, nevis visas ES pilsoņu aizsardzība. Uzskatu, ka šī problēma būtu jārisina, jo tā tomēr ir sava veida diskriminācijas pazīme.
…