Конспект
Точные науки и природа
Медицина, гигиена, анатомия
Eksāmena atbildes iekšķīgās slimībās no 15 līdz 28 biļetei-
Eksāmena atbildes iekšķīgās slimībās no 15 līdz 28 biļetei
28. biļete
1. Akūts pielonefrīts. Pielonefrīts ir bakteriāls nieru iekaisums. Akūta pielonefrīta sākumām raksturīga simptomu triāde: sāpes mugura jostas apvīdū, drebuļi un dizūrija, urinācija bieža, kopējais urīna daudzums parasti palielināts. Var būt slikta duša un vemšana, parasti paaugstinās temperatūra, galvassāpes, sāpes muskuļos, nemierīgs miegs. Slimnieks izskātās pabāls, mēle apglūmejusi, pulss paātrinats. Palpējot nereti jūtīgs krustu rajons un vēdera sānu daļas. Ja pacientam apklauvē mugurpusē jostas rajonu, rodas stipras sāpes.
2.Mitru trokšņu veidošanas mehanisms. Mitri trokšņi atgādina ūdens burbuļošanu. Tie rodas, gaisam bronhu lūmenā plūstot caur šķidrumu – krēpam. Mitros trokšņus iedala rupjburbuļu un sīkburbuļu trokšņos. Rūpjburbuļi rodas lielajos bronhos, ja tajos nonāk daudz krēpu. Sīkburbuļu trokšņi rodas mazajos bronhos. Mitrie trokšņi dzirdami kā ieelpas, tā izelpas fāzē.
3. Plaušu emfizēmas vizuālie simptomi. Slimnieks īpaši sūdzas par klepu. Klepus neproduktīvs, atdalās maz krēpu. Ir elpas trūkums, kas parādas fiziskās piepūles laikā, bet vēlāk kļūst pastāvīgs. Izelpa apgrūtināta, pagarināta, elpošanā piedalās kakla muskulatūra. Krūškurvis pakāpēniskikļust mūcveidīgs. Perkutējot, konstatē skaļu kstes skaņu, auskultējot novājināta vezikulāra elpošana, konstatē padobjus sirds toņus, parasti ir tahikardija.
4. Barojums, tā izmaiņas. Barošanas stāvoklis tiek noteikts pa taukkārtas un muskulatūras attīstības (normālas barošanas veseliem ļaudīm ādu kārpas resnums uz vēdera aptuveni 1 cm). Kaheksija - organisma apsīkuma galēja pakāpe, ko raksturo akūta izdilšana, kopīgs vājums, fizioloģisku procesu aktivitātes pazemināšana, psihes izmaiņas; cēloņi - var būt badošanās (alimentāra kaheksija — Alimentāra distrofija), barības vada bojājumi, kas apgrūtina barības nokļūšanu kuņģī, un kuņģa-zarnu trakta slimībās, ļaundabīgie audzēji. Aptaukošana – pārmerīgs ķermeņa svars, saistīts ar pārmērīgu uzturu uzņemšanu un zemu fizisku slodze ( zemu enērģijas tērēšanu) – tā ir alimentārā aptaukošana. Var būt aptaukošana,kura ir saistīta ar endokrīno sistēmas saslimšanām.
5. Inspekcijas dati asins slimību gadījumos. Dažādu asins slimību paātrinās EGR, samazinās hemoglobīns, trombocīti, leikociti, limfocīti.
…
15. biļete 1.Akūts miokarda infarkts. MI ir kādas sirds muskuļa daļas atmiršana nepietiekamas asinsapgādes rezultātā.Galvenais cēlonis koronārskleroze. No objektīviem simptomiem bieži dominē kolapsa simptomi, sākuma stadijā rodas sirds akūta mazspēja, kas visbiežāk izpaužas kā sirds astma. Bieži infarkta rašanās saistīta ar nopietniem ritma traucējumiem ekstrasistoliju, tahikardiju, blokadem un t.t. Infarkta rašanosveicinā paaugstinata vielmaiņa sirds muskulī un liela slodze, jo šajos apstākļos paaugstinās skābekļa patēriņš sirdī, bet aterosklerozes bojātās vainagartērijas nespēj to nodrošināt. Akūtajā periodā slimnieks jānovieto guļus, pilnīga miera stāvoklī, un viņam jāsniedz iespējamā neatliekamā palīdvība. 2. Aprūpes plāna sastādīšanas un korekcijas principi. Ietvert aprūpes diagnozi, gaidamo rezultātu, rīcību, atstājot vietu novērtējumam. Iespējams lietot tipveida aprūpes plānu, izsvitrojot izpildīto un ierakstot prognozējamo rezultātu, paredzamos datumus, kā arī pasākumu biežumu un raksturojumu. Var leitot protokolu , kurā noteiktas secīgas darbības slimnieka kopšanai ar konkrētām veselības problēmām, noradot atbildīgos un veicamos pasākumus datu apkopošanā, aprūpē, komplikāciju laicīga pamanīšana, izvērtēšana un dokumentēšana. 3. Nosauciet simptomus, kas rodas bronhu audzēju gadījumā. Slimība sakas ar sauso klepu, pēc tam paradas krēpas ar asins piejaukumu, periodiski plaušu iekaisumi ar klepus pastiprinājumu, paaugstināto temperatūru, vājumu, dažreiz ar sāpēm krušu kurvī elpošnas traucējumi. 4. Kas ir disfāgija un kad to novēro. Disfāgija ir rīšanas un barības vada funkciju traucējumi. Rīšanas traucējumu cēloņi ir idzimts mīksto vai cieto aukslēju defekts, aukslēju mandeļu patoloģija (angīna, abscess), mehanisks šķērslis(saaugumi, audzējs), rīšanas muskuļu spazma, psihiskās slimības, tijzarnerva, zemmeles, klejotājnerva bojājums, rīšnas centra vai rīšanas muskuļu funkciju traucējumi, barības vada peristaltikas traucējumi. 5. Kura sirds daļa veido sirds augšējo robežu. Sirds augšējo robežu veido kreisais priekškambaris plaušu vēnas un aorta.
- Bērnu slimības, kuras var izraisīt aizcietējumus vai caureju
- Eksāmena atbildes iekšķīgās slimībās no 15 līdz 28 biļetei
- Pediatrijas eksāmena atbildes
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Pediatrijas eksāmena atbildes
Конспект для университета104
-
Bērnu slimības, kuras var izraisīt aizcietējumus vai caureju
Конспект для университета2
Оцененный! -
Diurētiskie līdzekļi
Конспект для университета2
-
Psihosomatiskās slimības
Конспект для университета10
-
Personāla aizsardzības līdzekļi ķirurģiskajā klīnikā, to efektivitāte aizsardzībai no iespējamā apdraudējuma
Конспект для университета6