Valsts enerģētikas sistēmā ietilpst uzņēmumi, kas ražo silumu un elektroenerģiju: termoelektrostacijas (TES) un termoelektrocentrāles (TEC), hidroelektrostacijas (HES), vēja elektrostacijas, katlumājas.
Katrā valstī izmantoto energoresursu struktūru veido vietējie` vai ieviestie resursi. Latvijai nav savu augstvērtīgu energoresursu (kūdras un malkas īpatnējais sadedzies siltums ir apmēram 4 reizes mazāks nekā naftai), tādēļ 70% no valstī nepieciešamajiem energoresursiem importē.
Latvijā galveno kārt izmanto šķidro kurināmo (mazutu) un dabasgāzi. Dabasgāzi, ko Latvija pa gāzes vadiem saņem no Krievijas, izmanto siltuma un elektroenerģijas ražošanai un sadzīves vajadzībām. Latvijā ir 14 gāzes krātuves, lielākā no tām ir Inčukalna pazemes gāzes krātuve, kurā uzglabā importēto gāzi. Inčukalna gāzes krātuvi izmanto, lai nodrošinātu patstāvīgu gāzes apgādi ne tikai Latvijai, bet arī kaimiņvalstīm ziemā. Vietās, kur nav pieejama dabasgāze, iedzīvotāji izmanto balonos pildīto sašķidrināto gāzi. Paredzams, ka dabasgāze nākotnē mūsu valstī var kļūt par visizdevīgāko kurināmā veidu. Vietējais kurināmais (malka, kūdra) nodrošina tikai 1/10 no patērētajiem energoresursiem.…