Vārda „ētika” ( no grieķu val. – tikums, raksturs, paradums, paraža) jēdzienu galvenokārt lieto, lai apzīmētu filozofisko mācību par morāli un tikumību.1 Tā mūsdienu sabiedrībā ir neatņemama sastāvdaļa gan sadzīvē, gan darbā.
Šoreiz vairāk uzmanības tiks pievērsts Valsts robežsardzes amatpersonas un darbinieka Ētikas kodeksam, lielāku uzmanību pievēršot normatīvajai ētikai.
Parasti ētiku uzskata par normatīvu Tad tās jautājums nav: kā cilvēks izturas? – bet gan: kā cilvēkam jāizturas? Nevis: kāda patiesībā parasti ir cilvēka izturēšanās? – bet gan: kāda ir pareiza izturēšanās? Ētikā runa ir par izturēšanos un šāda ētikas izpratne pieņem, ka cilvēks var rīkoties dažādi. 2 Taču ir gadījumi, šajā gadījumā darba vietas, kur uzvedības un rīcības normas ir stingri noteiktas. Apspriest vispārīgos jautājumus un pieņemtos amatpersonas (darbinieka) tiesības, pienākumus un aizliegumus nav manā kompitencē, savukārt darba pienākumus pildot, manuprāt, katrs reiz sastopas ar profesionālajiem darba ētikas pamatprincipiem, pildot tos, vai tieši pretēji – neievērojot, kas var būt vērsti pret katru no mums.…