-
Finanses
1.Finanses = grāmatvedību + ekonomiku.
Finanses- naudas attiecību grupa, ko valsts organizē naudas līdz fonda izveidošanai speciālekonomisko uzdevumu realizācijai. Finansu sociāli ekonomiskā būtība- ir saistīta ar analīzi un atbildes meklēšanu uz jautājumiem:
Uz kā rēķina uzņēmums, pašvaldība, iedz., valsts,.. veido savus finansu resursus
Kā un kura interesēs izmanto šos naudas līdzekļu fondus.
Finanses iedala: sabiedriskajās (valsts un citu sab. finanses) un privātajās.
Mērķis abām ir: ar vismazākajiem līdzekļiem jāsasniedz lielākais rezultāts!
Sabiedrisko finansu galvenais līdzekļu mobilizēšanas avots –nodokļi un nodevas., no privātām saimn. Sab. finansu iegūtos līdz. galveno kārt izmanto nemateriālo labumu gūšanai (izgl., kult., utt. )
Funkcijas: Pārdales – iekasē līdz. no vienas saimn. darbības, tiek piešķirti citai.
Kontroles – naudas līdz. fondu veidošana un izlietošana.
2. Finansu kā ekonomikas kategorijas būtība ir, ka finansēm piemīt naudas attiecību raksturs. Finanses -savdabīgs naudas attiecību veids, kura raksturīgā iezīme ir, ka naudas līdzekļi tiek veidoti un izmantoti uz neatmaksājamības principa.
3.Valsts finanšu sistēma – valsts un uzņ. naudas līdzekļu fondu veidošanas, pārdales un izmantošanas formu un metožu sistēma nacionālās ekon. ietvaros.
Valsts finanšu sistēma – to finansu posmu kopums, kam jānodrošina valstij tās funkciju veikšanu. Posmi: valsts budžets, vietējie budž., speciālie budž., speciālie fondi, valsts uzņ. finanses.…
Dotas īsas atbildes uz šādiem jautājumiem:1. Finanšu būtība 2. Finanšu saistība ar citām kategorijām: finanses un nauda, finanses un kredīts, finanses un cena 3. Valsts finanšu sistēma 4. Finanšu vadība 5. Finanšu plānojums 6. Valsts budžets, kā valsts finanšu plāns 7. LR finanšu vadības un kontroles orgāni 8. Finanšu kontrole, tās veidi, formas, metodes 9. Sociālās apdrošināšanas būtība un veidi 10. Valsts kredīts 11. Ārpusbudžeta fondi 12. LR speciālais budžets, tā formējuma īpatnības 13. Finanšu organizācijas īpatnības - kredīta iestāžu - apdrošināšanas kompāniju 14. Budžeta sistēmas un budžeta iekārtojums 15. Budžeta likumdošana un budžeta process LR 16. Pašvaldību budžeti 17. Ienākumu un izdevumu klasifikācija 18. Budžeta deficīts, tā segšanas avoti un pārvarēšanas metodes 19. Nodokļu un nenodokļu ienākumu sadale dažādos budžetos 20. LR finanšu politika 1995. – 2007(2008.).gg. 21. Finanšu tirgus veidi 22. Finanšu plūsmas 23. Finanšu starpnieki 24. Finanšu instrumenti 25. Daļu un parādu vērtspapīri 26. Finanšu resursi un to pārdalīšana 27. Finanšu tirgus īpatnības LR 28. Uzņēmuma finanšu būtība un funkcijas 29. Uzņēmuma finanšu savstarpējās attiecības 30. Finanšu menedžera funkcijas un uzdevumi 31. Uzņēmuma finanšu organizācijas principi 32. Uzņēmuma finanšu vadības struktūra 33. Analīzes un plānojuma informatīvais nodrošinājums 34. Finanšu stāvokļa analīzes metodika 35. Analītisko koeficientu sistēma 36. Finanšu plānojums uzņēmumā 37. Uzņēmuma finanšu atskaišu veidi LR 38. Uzņēmuma ienākumu un izdevumu bilances saturs 39. Uzņēmuma atskaite par peļņu vai zaudējumiem 40. Uzņēmuma budžeta būtība un nozīme 41. Uzņēmuma finanšu resursi un investīcijas 42. Investīciju vadība 43. Investīciju projektu novērtējums 44. Apgrozāmo aktīvu vadība 45. Debitoru parādi un kredītu politika 46. Uzņēmuma naudas līdzekļi un finanšu cikls 47. Finansēšanas veidi un avoti 48. Kapitāls, tā būtība un vadība 49. Pašu kapitāla vadība 50. Aizņemtā kapitāla vadība 51. Līzings, kā uzņēmuma finansēšanas avots
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Publiskās valsts finanses: jautājumi un atbildes
Конспект для университета7
-
Valsts eksāmena jautājumi un atbildes finansēs un grāmatvedībā
Конспект для университета31
-
Finanses
Конспект для университета12
-
Finanses
Конспект для университета6
-
Korporatīvas finanses
Конспект для университета12