Līdz 2003.gada 22.martam māte atteikties no bērna un dot piekrišanu adopcijai varēja jau slimnīcā, uzrakstot apliecinājumu par savu lēmumu, kas tagad vairs nav iespējams(5).
2004.gada 1.janvārī tiek papildināts 154.1 pants.`` Bērna aprūpes atvaļinājums``Ikvienam darbiniekam, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas ar bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu nodots adoptējamais bērns, ir tiesības uz bērna aprūpes atvaļinājumu. Šādu atvaļinājumu piešķir uz laiku, kāds noteikts bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumā par adoptējamā bērna aprūpi un uzraudzību(6).
Tikai kopš 2005.gada 10.marta grozījumiem Civillikums paredz, ka adoptētais var iegūt adoptētāja uzvārdu sava uzvārda vietā vai arī pievienot to savam uzvārdam. Tas ir saskaņā ar Eiropas Konvencijas par bērnu adopciju 10.panta trešajā daļā noteikto(7).
līdz 2005.gada 7.aprīlim, kad spēkā stājās kārtējie Civillikuma grozījumi, pie laulībā dzimušajiem tika pieskaitīti arī ārlaulības bērni, ja viņu vecāki bija reģistrējuši laulību. Šādā veidā ārlaulības bērni tika pakļauti leģitimācijai, iegūstot laulībā dzimuša bērna tiesisko statusu.
Tikai ar 2014. 5.maija grozījumiem (spēkā ar 01.07.2014.) likumdevējs adoptēto bērnu mantojuma tiesības pielīdzina radinieku mantojuma tiesībām un novērš pretrunas starp Konvenciju, Civillikuma 173. un 401.pantu, nosakot, ka adoptētais un viņa lejupējie manto no adoptētāja un viņa radiniekiem.
…