Latviešu reliģiskajā literatūrā ar šo grāmatu Stenders sāka Bībeles tekstu izskaidrošanu, akcentējot to nozīmi tikumu audzināšanā. (Čakars, Grigulis, Losberga, 1987)
Vecais Stenders paceļas pāri visiem , kas no vācu dzimuma latviešu rakstniecībā darbojušies. Viņa dzejnieka dāvanas nav ārkārtējas, bet viņa prāts ir gaišs un spēcīgs, viņa izglītība pamatīga un vispusīga, viņa centieni nopietni un skaidri, viņa darba spēja nenogurdināma. Viņš vispusīgi aptvēra latviešu garīgo dzīvi un darīja to uz neizdzēšamu iespaidu. Tāpat zem viņa iespaida stāv turpmākie latviešu rakstniecības piekopēji, līdz latvieši paši, pie lielākas garīgas patstāvības tikuši, tur ievilka jaunus ceļus. (Zeiferts, 1993)
Stenders dzīvoja pretrunīgā laikmetā, pretrunas ir viņa pasaules uzskatā, izpaužas darbos. Akcentējot vienu vai otru aspektu Stendera darbos, laika gaitā viņš dažādi vērtēts, bet laiks rāda, ka Stendera veikumam nevar paiet garām ne latviešu literatūras, ne zinātnes vēsturē. (Čakars, Grigulis, Losberga, 1987)
…