Klimata maiņas dēļ, vētru laikā vēja virziens parasti mainās secīgi no dienvidrietumiem uz ziemeļrietumiem un pat ziemeļiem.
Šī vētru virziena maiņa noved pie ūdens straumju režīma izmaiņas, arī laikapstākļu maiņas Baltijas reģionā. Ieplūst vēsākas ūdens un gaisa straumes, attiecīgi arī laikapstākļus padarot vēsākus. Mainās arī ūdens sāļums. Tas viss attiecīgi ietekmē gan ūdenī, gan uz sauszemes esošās augu un dzīvnieku sugas, veicina to nomaiņu.
Otrkārt, palielinās jūras uzplūdu (vējuzplūdu) un krasta erozijas risks tajās teritorijas, kur tas iepriekš tik krasi nebija novērots. Piemēram, ja iepriekš tika skarta Rīgas jūras līča teritorija posmā no Jūrmalas līdz Salacgrīvai, tad, ziemeļrietumu vētru gadījumā, ietekmēta tiktu Rīgas jūras līča teritorija no Kolkas apkārtnes līdz Gaujas ietekai jūrā. Mainās krasta josla, tiek ietekmēti esošie krastu biotopi, kas tiek noskaloti vai appludināti tiem pārpurvojoties, kas attiecīgi arī veicina augu un dzīvnieku sugu nomaiņu.
Treškārt, jūras ūdens uzplūdu dēļ, paaugstinās arī gruntsūdens līmenis, kā arī iespējama gruntsūdeņu un ūdenstilpju sasāļošanās, kas arī noved pie dzīvotnes apstākļu izmaiņām un tajā mītošo augu un dzīvnieku sugu nomaiņas.
…