Pirmās palīdzības sniegšanas ietvaros, mūsdienās ievainotā transportēšanu īpaši neizceļ, arī sniedzot palīdzību ir labāk ar tādām lietām neaizrauties, jo prakse rāda, ka nemākulīgs transports bieži vien rada liekas un lielas problēmas, gan pašam ievainotajam, gan palīdzības sniedzējam. Tomēr ir situācijas, kad iztikt bez transportēšanas nevar, un vēl vairāk - šis transports nereti, pats par sevi, ietilpst pirmās palīdzības "komplektā".
Ievainotā transportēšanai jābūt ātrai, drošai , saudzīgai. Jāievēro, ka sāpes transportēšanas laikā veicina komplikāciju ( sirdsdarbības traucējumus, šoka) rašanos.
Transportēšanas veidu izvēlas atkarībā no apstākļiem, kādos atrodas ievainotais vai saslimušais, no ievainotā stāvokļa, traumas veida un slimības rakstura, palīdzības sniedzēju rīcībā esošajiem transporta līdzekļiem. Pilsētās un lielos apdzīvotos punktos ievainoto uz ārstniecības iestādi visērtāk transportēt, izmantojot ātrās palīdzības, kas pēc pirmā signāla ( visbiežāk izsaukuma pa telefonu) izsūta uz notikuma vietu speciāli aprīkotu sanitāro mašīnu. Tas ir mikroautobuss, kurā ir trīs vietas sēdēšanai un vieta nestuvēm. Nestuves viegli iebīdāmas pa durvīm mašīnas aizmugurē. Nestuves novieto uz izbīdāmām kamaniņām, kas apgādātas ar ritenīšiem, tāpēc viegli slīd pa vadsliedēm, un speciālām atsperēm, kuras samazina kratīšanu. …