Kā pēc tabulas var redzēt, CIP un FCA inkotermi ir viens otra spoguļattēlā. CIP inkotermam gandrīz vai visas izmaksas un darījumi ir jāsedz pārdevējam, bet FCA pircējam. Abos gadījumos eksporta muitas deklarācija un pārvadājumu nodrošināšana līdz eksporta ostai paliek pārvadātāja pārziņa, bet pircēja pārziņa ir importa muitas deklarācija un importa nodokļi.
CIP inkoterms piedāvā pircējam mazāk darba attiecībā uz piegādes organizēšanu, bet tajā pašā laikā ir iespējamas lielākas transportēšanas izmaksas, kuras tiks iekļautas produkcijas cenā vai arī lielāku riska pakāpi preces pārvadājumā, tādus kā, preces pazušana, sabojāšanās vai kavēšana – ja pārdevējs izvēlās vislētākās pārvadāšanas iespējas.
FCA inkoterma gadījumā pircējs pats kārto gandrīz vai visu dokumentāciju un meklē transportēšanas iespējas, kas dod papildus slodzi darbiniekiem vai arī papildus izmaksas jaunām darba vietām, bet šis inkoterms dod iespēju atrast lētāku vai arī izmantot drošāku un jau pārbaudītu transporta kompāniju.
…