5) Kādu uzturlīdzekļu apmēru Jūs noteiktu konkrētajā gadījumā?
Jēdziens „bērna uzturēšana” saistīts ar Civillikuma 177. panta ceturtajā daļā noteiktajiem kritērijiem, proti, bērna ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšana, bērna kopšana un viņa izglītošana un audzināšana (garīgās un fiziskās attīstības nodrošināšana, pēc iespējas ievērojot viņa individualitāti un intereses un sagatavojot bērnu sabiedriski derīgam darbam), kas ņemami vērā, nosakot uzturlīdzekļu apmēru, un samērojams ar abu vecāku mantisko stāvokli.
Par taisnīgu un pušu materiālajam stāvoklim, kā arī bērna vecumam samērīgu Lauras labā piedzīt uzturlīdzekļus meitas uzturam 200 EUR lielu uzturlīdzekļu apmēru, jo bērns aug, līdz ar to palielinās prasības un izdevumi, kas nepieciešami bērna pilnvērtīgai audzināšanai un attīstībai, ko apliecina fakts, ka tēvam ienākumi ir lielāki un materiālais stāvoklis labāks. Situācijā atsevišķas pozīcijas ir mākslīgi paaugstinātas, jo izdevumi bērna vasaras nometnei ir vienreizējs maksājums konkrētajā gada periodā, nevis vidējais ik mēneša maksājums gada griezumā, līdz ar to šos izdevumus nevērtētu uzturlīdzekļu apmēra noteikšanai, lai arī tie ir uzskatāmi par objektīvi pamatotiem, taču nesamērīgi ar bērna faktiskajām vajadzībām.
Nosakot uzturlīdzekļu apmēru, bērnu interese ir primāras, izvērtējot tās kopumā ar vecāku interesēm. Tāpēc vecākiem jārēķinās, ka viņu personīgie izdevumi, samērojami ar bērna vajadzībām viņa pilnvērtīgai attīstībai.
Jāņem vērā arī fakts, ka tēvam ir jārūpējas arī par otru bērnu.
…