Darba mērķis:
Sekmēt būvkonstrukciju izpētes metožu apgūšanu, iemācīties analizēt iegūtos izpētes rezultātus. Iegūt vispārējas zināšanas un priekšstatus par likumsakarībām liektu elementu izpētē.
Darba uzdevumi:
Vizuāla izpēte, ģeometrisko un fizikāli-mehānisko raksturojumu noteikšana. Slogošanas
shēmas izvēle un pamatojums. Aprēķina shēma un faktiskā shēma, to salīdzinājums.
Objekta teorētiskā izpēte pēc robežstāvokļu noteikumiem: robežstāvokļu noteikumi, pieļaujamo slodžu noteikšana pēc šiem noteikumiem. Rezultātu novērtējums saistībā ar faktiskajām objekta īpašībām, shēmas idealizāciju, pieņēmumiem.
Iepazīšanās ar bāzi objekta eksperimentālai izpētei: slogošanas stends, slogošanas līdzekļi, to raksturojumi: pārvietojumu un deformāciju mērīšanas līdzekļi, to tips, nepieciešamais skaits, izvietojums, raksturojumi; objekta darba shēma, eksperimenta metodoloģiskie pamati.
Eksperimenta norise – slodzes kontrole, mērījumu nolasījumi, deformāciju attīstība; rezultātu protokolēšana, datu atšifrēšana un statistiskā apstrāde. Mērījumu rezultātu vizualizācija, iegūto likumsakarību novērtējums, secinājumi par darba kvalitāti.
Izpētes rezultātu analīze: objekta teorētiskais pārrēķins, atbilstoši maksimālajai eksperimentālai slodzei, rezultātu salīdzinājums ar eksperimenta datiem. Nesaistes novērtējums un cēloņu analīze, izdalot konkrētus objektīvos un subjektīvos cēloņus.
Secinājumi.