Šīs teikas iespaidā arī Kokneses svētkos tiek atainots skats, kur uz loga sēž muižnieka meita. Tas piesaista tūristus. Kā arī Daugavas dzelmē atrastie lielgabali tiek izmantoti kāzu ceremonijās, kuras tiek rīkotas pilsdrupās. Tiek izšauts „veiksmes šāviens”, vietējie stāstot, ka bieži dzirdama liela dunēšana gandrīz katru sestdienu (Koknese 2013, ER).
Vasaras sezonās gida vai arī bez tā var izstaigāt visas pilsdrupas, apskatīt tās no Bilstiņu puses, kā arī izbraukt ar laivu un redzēt tās no attāluma. Šim tūrisma objektam ir izteikta sezonalitāte, jo ziemas periodā, tūrisma informācijas centrs tiek pārcelts uz Kokneses domes kabinetu, biļešu tirdzniecības vieta tiek slēgta, un tiek izlikta zīme, ka tūristiem bīstama vieta, ledus un sniega dēļ.
Pilsdrupās ir notikuši dažādi koncerti un vērienīgi pasākumi, kā piem., „Likteņdārza” izveidei veltīts koncerts „Mīlestības dziesmas Latvijai”, kas parāda, ka attieksmi pret šādiem nozīmīgiem objektiem, atsedzot savas iekšējās sajūtas, atmiņas, vērtības un to būtiskumu kultūras veidošanā un saglabāšanā.
Pilsdrupās notiek arī naudas kalšana, kurā var izkalt 1 lata monētu ar Hanzas savienības simbolu un Kokneses ģerboni, tāpat arī var pasūtīt piknika galdiņu pie Pērses. Jaunākā informācija no Kokneses tūrisma informācijas centra vadītājās Dainas Liepiņas, stāsta par to, ka ir atvērta arī dabas taka un drīzumā tur būs velomaršruts pa visu Koknesi, līdzīga ideja esot par foto orientēšanos, kurā tiks iekļauti visi Kokneses tūrisma objekti (KoknesesTurisms 2013, ER).
.
…