Koks vasaras karstajās dienās rada ēnu un pazemina esošo augsnes temperatūru. Koki absorbē 80% gaisā esošo piesārņojumu vielu. Zaļās lapas absorbē vai difūzi reflektē skaņu viļņus.
Tomēr ziemas laikā koks uzkrāj nepieciešamās barības vielas lai pavasarī varētu izaugt jaunie pumpuri, kuri vēlāk pārvēršas par zaļām lapām, kuras veic iepriekš minētās lietas. Tomēr pienākot rudenim lapas sāk dzeltēt līdz pavisam nokrīt, un atsākas viss no jauna. Sākot ar barības vielu uzkrāšanu beidzot ar rudens lapu nokrišanu.
Katram kokam mainās lapu krāsojums atšķirīgos laikos un tempos. Viens nodzeltē ātrāk cits vēlāk. Taču bieži ir manīts kad vienas sugas koka lapas biezi vien ir zaļas, kamēr cituviet šī sugas kokam lapas jau ir sākušas dzeltēt.
2. Pētāmās problēmas un lieluma izvirzīšana.
Pētāmā problēma:
Kāda ir galvenā atšķirība starp abām lapām? Cik ilgā laikā ir iespējams novērot lapas krāsu maiņu, un vai to ietekmē apkārtējā vide?
Hipotēze:
Vai, vienas sugas kokam atrodoties dažādās vidēs mainās lapu krāsojuma ātrums. Un vai ziedu attīstību ietekmē apkārtējā vide.
Papildjautājums:
Kāda ir galvenā zaļas lapas un dzeltenas lapas atšķirība lapu plastīdu sastāvā? Kāpēc lapas nokrīt rudenī? Lai to noskaidrotu galvenais uzdevums būtu iepazīties ar informāciju grāmatās un salīdzināt un apkopot to.
…