Ar radio palīdzību tika pārraidītas drāmas un humora rakstura stāsti, līdz ar to masu cilvēkiem vairs nevajadzēja radīt pašiem savus izdomājumus. Izklaides revolūcijas sākumā neviens nespēja iedomāties, ka radio klausīšanās varēs iemantot tik lielu piekrišanu un popularitāti.
• McLuhan, H. M. & Powers B. The Global Village. – New York: Oxford University Press, 1989. – pp.35. – 56.
Autors apraksta vizuālo un akustisko komunikāciju. Redze un dzirde ļauj uztvert sniegto informāciju, ko smadzenes pārstrādā saprotamā kontekstā. Cilvēki šo informāciju spēj paturēt atmiņā ar redzes vai dzirdes palīdzību.
Lai izprastu cilvēku komunikācijas procesu autors iedziļinās fizioloģiskajās lietās, t.i., noskaidro smadzeņu darbības principus. Lai nodrošinātu komunikāciju kā tādu abām smadzeņu puslodēm ir jābūt vienotām. Lai gan labā puslode atbild par dzirdi un kreisā par redzi, tomēr tikai vienota smadzeņu darbība var nodrošināt visaptverošu izpratni. Lai saprastu informāciju, cilvēkam jāuztver gan emocionālie, loģiskie, gan daudzi citi aspekti, kas var sniegt kontekstu par nosūtīto, saņemto ziņu. Atkarībā no cilvēka, viena vai otra smadzeņu puslode var dominēt, līdz ar to cilvēks informāciju labāk atceras pēc redzes vai pretējā gadījumā pēc dzirdes.
…