42. Latvijas civiltiesību avotu jēdziens un sistēma.
Civiltiesības ir viena no tiesību nozarēm.Bet civiltiesību avoti ir normatīvie akti. Civiltiesiskās attiecības Latvijā regulē 1937.gada Civillikums ,kura darbība 1992.un 1993.gadā tika atjaunota. Pirms 2. pasaules kara Civillikums tika uzskatīts par ļoti progresīvu un arī mūsdienās tas nav zaudējis savu nozīmi.
Civillikums sastāv no Ievaddaļas, kas nosaka Civillikuma piemērošanu laikā un telpā, un četrām galvenajām daļām un tās ir: Ģimenes tiesības. Mantojuma tiesības, lietu tiesības;saistību tiesības
43. Civilo tiesību īstenošanas un civilo pienākumu izpildes termiņi.
Termiņi CT ir laika brīdis, ar kuru likums saista noteiktas tiesiskas sekas, tas ir, subjektīvo tiesību rašanos, realizēšanu, izbeigšanos un aizstāvēšanu. Termiņu nosaka: 1)ar kalendāra datumu; 2)ar periodu, ko aprēķina gados, mēnešos, nedēļās, dienās utt.; 3)ar notikumu, kuram nenovēršami jāiestājas (piedzimšana, nāve).
44. Juridisko personu identifikācija.
Ir noteikta mērķa īstenošanai un likumā noteikta organizācija vai mantisks vērtīgums, kas par savām saistībām atbild tikai par savām saistībām unmantām. Tā ir noteikta, vienota struktūra, ir noteikts mērķis un ir nošķirta manta.Jurid. p. Iedalās 2 veidos:
1. Privāto tiesību jurid.p.(privatiem merkiem)
2. Publisko tiesību( veic v. F-jas)
45. Darba rezultāti un pakalpojumi.
Darba rezultāts ir sekas par pabeigto darbu. Pakalpojums ekonomikā un uzņēmējdarbībā ir dažāda veida palīdzības sniegšana fiziskām vai juridiskām personām par atlīdzību.
46. Fizisko personu identifikācija.
Tā ir jebkura persona, kura statusu kā fiziska persona iegūst kopš dimšanas un zaudē pēc miršanas.
47. Juridisko personu izveidošana un izbeigšanās.
Par juridisku personu var kļūt, kad tā ir reģistrējusies Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā vai arī biedrību un nodibinājumu reģistrā.Bet izbeigt var izrakstoties no reģistriem.
…
Fizisko personu rīcībspēja.Civilo tiesību īstenošanas robežas. Bezvēsts prombūtne.Darījumu veidi. Juridisko personu rīcībspēja.Civilo tiesību īstenošanas jēdziens un līdzekļi. Civilo pienākumu izpilde.Civiltiesiskās attiecības subjekti un objekti.Vietniecības jēdziens un veidi.Juridisko personu veidi.Lietu kopība. Manta. Uzņēmums.Civiltiesiskās attiecības jēdziens un īpašības.Darījuma jēdziens un elementi.Tiesībspējīgas personālsabiedrības.Noilgums.Civiltiesību principi.Intelektuālā īpašuma objekti. Informācija.Civiltiesību normatīvo aktu spēks laikā, telpā un attiecībā uz personām.Neuzdotā lietvedība.Fiziskās personas tiesībsubjektības vispārīgs raksturojums21. Nemantisko labumu jēdziens, veidi un aizsardzība.22. Civilstāvokļa akti.23. Juridisko personu tiesībspēja24. Civiltiesību jēdziens, priekšmets un metode.25. Juridiskie fakti kā civilo tiesību un pienākumu rašanās, grozīšanas un izbeigšanas pamati.26. Civiltiesību vieta tiesību sistēmā.28. Juridisko personu jēdziens un pazīmes.30. Fizisko personu tiesībspēja31. Tiesību objekta vispārīgs raksturojums. Lietas. u.t.t.
- Civiltiesības
- Ievads civiltiesībās
- Konspekts civiltiesībās
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ģimenes tiesības - konspekts
Конспект для университета38
-
Konspekts Civiltiesību vispārīgajā daļā
Конспект для университета3
-
Konspekts civiltiesību eksāmenam
Конспект для университета1
-
Pārskatāms Torgāna grāmatas konspekts Saistību tiesībās
Конспект для университета34
-
Gala eksāmenu jautājumu konspekts
Конспект для университета94