Konstitucionālisms- apkopojoši juridiski politisks un ideoloģisks jēdziens, kas aptver dažādas savstarpēji cieši saistītas parādības, viena no tām – sociālas, idejiski politiskas kustības, kuru programmās izvirzīts mērķis izveidot konstitucionālu iekārtu un kurām vēl nav reālas struktūras. Priekšplānā izvirzās situācijas raksturojums.1
Konstitūcijas rodas 3 veidos: 1)monarhs „dāvā” konstitūciju tautai; 2) to izstrādā un pieņem valdība; 3) pieņem Tautas padome. Tuvāk apskatīšu trešo variantu, jo tā konstitūcija radusies Latvijā.
1. Doma par Latviju kā suverēnu un neatkarīgu valsti ārpus Krievijas robežām. Izvērtējot situāciju Latvijas teritorijā un latviešu strēlnieku izcilo lomu 1. pasaules karā, jāsecina, ka tas ir bijis īsts neatkarīgas valsts izveides idejas posms un rezumējot svarīgākos notikumus Latvijas teritorijā no 1914. – 1917. gadam, jāsecina, ka Pirmais pasaules karš ir devis ne tikai postu, bet arī kādu ļoti svarīgu ieguvumu – autonomijas un arī neatkarības tiesību nostiprināšanos.…