-
Kontracepcija
Ir veikts pētījums, kurā noskaidroja, kā pretapaugļošanās tabletes ietekmē sieviešu saslimšanu ar vēzi. Šis pētījums tiek uzskatīts par vienu no iespaidīgākajiem darbiem, vēža pētniecības vēsturē. Kā parādīja pētījums, sievietēm, kas lietoja pretapaugļošanās tabletes 8 gadus vai mazāk, saslimšanas risks ar kāda vēža veidu bija zemāks par 12%. Speciālisti saka, ka šīm sievietēm samazinājās zarnu vēža, taisnās zarnas vēža, dzemdes un olnīcu vēža saslimšanas risks.
Raksturīgi ir tas, ka sievietēm, kas lietoja pretapaugļošanās tabletes ilgāk par 8 gadiem, tieši otrādi - vēža saslimšanas risks palielinājās par 22%.
Zinātnieku grupa no Aberdīnes Universitātes apkopojot materiālus, kas no 1968.gada tika krāti Karalistes Medicīnas koledžā, pamatojoties uz datiem, kas nāca no 1400 praktizējošiem ārstiem, kuru pacientes lietoja pretapaugļošanās tabletes. Tālāk šo materiālu salīdzināja ar kontroles grupas radītājiem, kur dalībnieces nelietoja perorālos kontraceptīvos līdzekļus. Visas šīs sievietes, kuru vidējais vecums bija 29 gadi, bija precētas vai bija pastāvīgās intīmās attiecībās.
Publicētie dati liecina, ka pretapaugļošanās tabletes mazina jebkura vēža veidu rašanās risku vairumam sieviešu, kaut gan labvēlīgas ietekmes līmenis variē atkarībā no tā, cik ilgi sieviete lieto šīs tabletes.
Ja sieviete ir vesela, ja viņai ir regulāra dzimumdzīve, kā arī stabilas partnerattiecības un ir svarīga droša kontracepcijas metode, ieguvumi, ko sniedz hormonālā kontracepcija, atsver īslaicīgās blakusparādības. Izrādās, ka sievietēm, kuras nelieto hormonālo kontracepciju, ir lielāks risks iegūt labdabīgas krūts dziedzeru saslimšanas, dzemdes un olnīcu vēzi, turpretī sievietēm, kuras izvēlējušās hormonālo kontracepciju, iespējams neliels diskomforts, kas saistīts ar krūšu piebriešanu, nelielu asiņošanu pirmajos lietošanas mēnešos. Mūsdienās hormonālo kontracepciju iespējams izmantot ne tikai izsargāšanās nolūkos, bet arī ar mērķi sasniegt kādus medicīniskus uzlabojumus (nostabilizēt menstruālo ciklu, novērst pumpu rašanos).
…
Perorālie kontracepcijas zāļu līdzekļi Kontracepcija ir jebkurš līdzeklis, kas palīdz sievietei izvairīties no nevēlamas grūtniecības. Tas ir primārais mērķis, kaut arī mūsdienās aizvien svarīgāka kļūst otra dažu kontraceptīvo līdzekļu loma- aizsardzība no STI jeb seksuāli transmisīvajām infekcijām. Tā kā no STI aizsargā tikai daļa mūsdienās pazīstamo kontraceptīvo līdzekļu, tieši tas kļūst par vienu no kritērijiem kontracepcijas metodes izvēlē. Vēl daži svarīgi kritēriji ir izmaksas, lietošanas ērtums un efektivitāte, kā arī iespēja radīt bērnu pēc kontraceptīvo līdzekļu lietošanas pārtraukšanas. Sabiedrībā nav vienprātības par to, kuram būtu jārūpējas par kontracepciju- sievietei vai vīrietim, vai abiem. Tā kā ir radītas ļoti daudzveidīgas kontracepcijas metodes, iespēja to darīt ir abiem, un viss atkarīgs no pašiem.
- Ginekoloģija
- Kontracepcija
- Ķirurģija
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ķirurģija
Конспект для университета80
-
Ginekoloģija
Конспект для университета22
-
Ginekoloģija - saslimšanu un aktuālu jautājumu analīze
Конспект для университета41
-
Veselības mācības stundas konspekts. Kontracepcija
Конспект для университета5
-
Vaskulīts
Конспект для университета48