7.13. Kādus uzdevumus veic seansa slānis?
Seansa slānis nodibina, vada un pārtrauc virtuālos savienojumus starp lietojumprocesiem. Seansa slānis sinhronizē dialogu starp pasniegšanas slāņa objektiem un vada informāciajs apmaiņu starp tiem, kā arī nodrošina līdzekļus informācijas aizsūtīšanai par servisa klasi un paziņošanai ārkārtīgās situācijās par seansa, pasniegšanas un lietojumslāņa problēmām.
7.14. Kādus uzdevumus veic pasniegšanas slānis?
Pasniegšanas slānis atbild par to, lai informāciju, kura aizsūtīta no vienas sistēmas lietojumslāņa, varētu izlasīt citas sistēmas lietojumslānis. Kad nepieciešams, pasniegšanas slānis veic translēšanu starp vairākiem informācijas pasniegšanas formātiem, lietojot kopēju informācijas pasniegšanas formātu. Pasniegšanas slānis nodarbojas ne tikai ar lietotāja faktisko datu formātiem un attēlošanu, bet arī ar datu struktūrām, kurus lieto programmas.
Tātad pasniegšanas slānis nodarbojas ar datu pārraides sintaksi.
Lietojumslāņa objekti var izmantot jebkuru sintaksi.
Pasniegšanas slānis to pārveido kopējā standarta sintaksē, kurš tiek saskaņots starp pasniegšanas slāņa objektiem.
7.15. Kādus uzdevumus veic lietojumslānis?
Lietojumslānis sniedz servisu lietojumprocesiem, kas atrodas ārpus OSI modeļa mēroga robežām. Par tādu lietojumprocesu piemēriem var kalpot elektronisko tabulu apstrādes programmas, vārdu apstrādes programmas, banku termināļu programmas utt. Galvenais lietojumslāņa uzdevums ir lietojumprocesu datu semantikas apstrāde.
7.16. Kas ir protokola specifikācija un kā tajā lieto galīgos automātus (kas tie ir?)?
Protokola specifikācija ir abstrakcijas līmenis OSI standartu sfērā, kas viszemākajā abstrakcijas līmenī reglamentē katra slāņa datu apmaiņas formātus un prcedūras. Galīgos automātus lieto mehānismā, kas nodrošina procesu starp dažādām sistēmām viena slāņa ietvaros. Galīgie automāti ir viens no protokola mašīnu specifikācijas veidiem.
…