Krāsa, viela virsmas pārklāšanai, kura, to uzklājot ar darbarīka palīdzību, izžūstot veido pie pamata pielipušu pārklājošu slāni. Krāsas funkcija ir pamata aizsardzība no klimata ietekmes, nodiluma, ķimikālijām utt., kā arī virsmas vizuālo efektu radīšana. Vissvarīgākās krāsas sastāvdaļas ir saistvielas (nodrošina krāsas izturību pret klimatiskām, mehāniskām un ķīmiskām iedarbībām, un tāpat arī rada pielipšanu pie pamata), pigments (nosaka krāsas toni, tāpat arī var aizsargāt no rūsas ietekmes utt.), aizpildītājs (tiek izmantots, lai panāktu klimatiskās, mehāniskās un optiskās īpašības, piemēram , noslēpšana), šķīdinātājs (piedod krāsai vēlamo viskozitāti) un piedevas (ļoti dažādu veidu, piemēram, tādas, kas uzlabo krāsas nožūšanas spējas, tādas, kas novērš pelējumu vai konservants).
Emaljas krāsa, laka, kas satur pigmentus un aizpildītāju. Nosaukums ir atkarīgs no lietojamā aizpildītāja nosaukuma, piemēram, alkīda emalja, nitroemalja utt. Nožūstot veido cietu plēvi.
Eļļas krāsa, krāsa uz šķīdinātāja bāzes, kuras saistviela ir pernica.
Laka, sajaukums, kas sastāv no šķīdinātāja, saistvielas (plēves veidotāja) un pārsvarā gadījumu, no piedevām. Uz virsmas veido caurspīdīgu spīdīgu vai matētu plēvi. Tonēšanas lakas tāpat arī satur nelielu pigmentu daudzumu. …