1.Krimināltiesību jēdziens, uzdevumi, sistēma.
Krimināltiesības (tālāk KT) kā likumdošanas nozare ir likumdevēja izdota normu sistēma, kas nosaka atbildības principus un pamatu, paredzētos sodus un tos noteikšanas principus, nosacījumus atbrīvošanai no kriminālatbildības un soda. KT kā publisko tiesību nozare regulē attiecības starp personu, kas izdarījusi noziedzīgo nodarījumu (tālāk NN), un valsti tās kompetentu institūciju personā. Regulēšana notiek, piedraudot ar sodu un piemērojot sodu. KT kā tiesību zinātnes nozare pēta KT normu iedarbības un piemērošanas iespējas. Uzdevumi: teorētiska likumu skaidrošana; likuma piemērošanas prakses vispārināšana; likuma profilaktiskās un audzinošās nozīmes izpēte; vēsturisku un citu valstu likumu izpēte u.c.
2.Krimināltiesību principi.
KT principi ir to normās ietvertas vadošās idejas, kas raksturo ties. būtību un specifiskas īpatnības. Krimināllikumā (tālāk KL) ir ietverti 4 principi: likumības princips, vainīguma princips, taisnīguma princips un humānisma psincips. LP nosaka nacionālo normu atbilstību starptautiskajām tiesībām, KL atbilstību Satversmei; sodāmi tikai likumā paredzētie NN (nullum crimen sine lege- nav nozieguma bez likuma); izslēdz KL piemērošanu pēc analoģijas (likums izslēdz iespēju saukt pie kriminālatbildības (talāk KA) par līdzīgiem, bet KLā neparedzētiem NN, pat ja tie ir sabiedriski bīstami). VP nosaka, ka nav NN bez vainas (nullum crimen sine culpa); nevienu nevar saukt pie KA, ja nav noteikta personiskā vaina NNā un sekās, kas iestājas. TP nosaka, ka individualizējot sodu, jāņem verā konkrēta NN apstakļi un vainīga personība; nevar sodīt divreiz par to pašu izdarīto NN. HP nosaka soda ekonomijas principu (minimālais nepieciešamais sods); personu var atbrīvot no KA un soda; pastāv KA izslēdzošie apstākļi (nepiec. aizstavības, galējas nepieciešamības apstākļos).
…
1.Krimināltiesību jēdziens, uzdevumi, sistēma.2.Krimināltiesību principi. 3.Krimināltiesību funkcijas.4.Krimināllikuma jēdziens, 1998. gada Krimināllikuma struktūra.5.Krimināllikuma normu iztulkošana.6.Krimināllikuma pantu struktūra.7.Krimināllikuma sevišķās daļas pantu veidi. 8.Krimināllikuma darbība LR teritorijā un ārpus tās robežām.9.Krimināllikuma spēks laikā. Spēkā esoša Krimināllikuma jēdziens.10.Likuma atpakaļejošs spēks. Gadījumi, kad likumam nav atpakaļejoša spēka.11.Noziedzīga nodarījuma jēdziens un noziedzīgu nodarījumu klasifikācija.12.Noziedzīga nodarījuma sastāvs, tā nozīme. Noziedzīga nodarījuma sastāvu veidi.14.Noziedzīga nodarījuma objekts. Tiešo objektu veidi.15.Noziedzīga nodarījuma priekšmets.16.Noziedzīga nodarījuma objektīvās puses pazīmes.17.Nodarījums kā noziedzīga nodarījuma objektīvās puses pazīme.18.Sekas kā noziedzīga nodarījuma objektīvās puses pazīme.19.Cēloņsakarība kā noziedzīga nodarījuma objektīvās puses pazīme.20.Noziedzīga nodarījuma subjekts.21.Nepieskaitāmība. Ierobežota pieskaitāmība.22.Speciālais noziedzīga nodarījuma subjekts.23.Noziedzīga nodarījuma subjektīvā puse. Vainas formas. Vainas formas raksturojošās pazīmes.24.Neuzmanība,tās veidi.25.Noziedzīgas pašpaļāvības atšķirības no netieša nodoma.26.Nodoms,tā veidi.27.Casus, tā atšķirība no noziedzīgās nevērības.28.Juridiskās kļūdas veidi un nozīme.29.Faktiskās kļūdas veidi un nozīme.30.Pabeigts noziedzīgs nodarījums.31.Sagatavošanās noziegumam.32.Nozieguma mēģinājuma pazīmes un veidi.33.Labprātīga atteikšanās no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas.34.Vairāku personu piedalīšanās noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.35.Dalības (līdzizdarīšanas) pazīmes un formas.36.Organizētas grupas un bandas pazīmes. Organizētas grupas norobežošana no bandas.37.Līdzdalības pazīmes.38.Noziedzīga nodarījuma izdarītājs.39.Atbalstīšanās veidi.40.Izdarītāja ekscess.41.Atbildība par līdzdalību nepabeigtā noziegumā.42.Līdzdalībnieku labprātīga atteikšanās no noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas līdz galam.43.Piesaistība noziedzīgam nodarījumam.44.Atsevišķs (vienots) noziedzīgs nodarījums.45.Komplicēts atsevišķs (vienots) noziedzīgs nodarījums.46.Noziedzīgu nodarījumu daudzējādība, tās veidi un nozīme.47.Noziedzīgu nodarījumu atkārtotības veidi un nozīme.48.Noziedzīgu nodarījumu kopības veidi un nozīme.49.Noziedzīgu nodarījumu recidīva veidi un nozīme.
- Kriminālprocess, krimināltiesības. Civilprocess, civiltiesības
- Krimināltiesības
- Krimināltiesības. Krimināllikums
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Krimināltiesības
Конспект для университета28
-
Kriminālprocess, krimināltiesības. Civilprocess, civiltiesības
Конспект для университета12
-
Pamatsodu tabula. Krimināltiesības
Конспект для университета2
-
Krimināltiesības. Sevišķā daļa
Конспект для университета48
-
Krimināltiesības. Jaunieši un kriminālnoziegumi
Конспект для университета7