Nosacīta notiesāšana:
Cilvēkam nav jāizcieš brīvības atņemšana. Tiesa atliek soda izciešanu, pieļauj, ka cilvēks ies uz probācijas dienestu. Ja izdarīts jauns noziegums, tad būs jāizcieš sods kāds bija piespriests.
Tiesa piespriežot vainīgajam sodu brīvības atņemšanas, aresta, piespiedu darba vai naudas soda veidā, var šo sodu noteikt nosacīti. Tas nozīmē, ka spriedumā noteiktais sods notiesātajām nav jāizcieš, bet tiesas spriedumā norādītā laikā jāizpilda tās noteiktie pienākumi.
Tiesa var notiesāt personu nosacīti, ja tā, ņemot vērā izdarītā N.N raksturu un radīto kaitējumu, vainīgā personību u.c lietas apstākļus, gūst pārliecību, ka vainīgais, sodu neizciešot, turpmāk neizdarīs likumpārkāpumus.
Nosacīti notiesājot, tiesa nosaka pārbaudes laiku no 6.mēn – 5g. Pārbaudes laiks sākas ar tiesas sprieduma spēkā stāšanos dienu. Noteiktais pārbaudes laiks nevar būt mazāks par piemēroto brīvības atņemšanas laiku.
Nosacītās notiesāšanas motīvi jānorāda spriedumā. Nosacīti notiesājot, tiesa var piespriest likumā paredzētos papildsodus, kuri tiek izpildīti.
Pienākumi, kurus var uzlikt tiesa, notiesājot nosacīti:
1. Noteiktā termiņā novērst radīto kaitējumu;
2. Nemainīt dzīvesvietu bez tās iestādes piekrišanas, kurai uzlikts pienākums kontrolēt notiesātā uzvedību;
3. Periodiski ierasties uz reģistrāciju noteiktā institūcijā;
4. Noteiktā laikā atrasties savā dzīvesvietā;
5. Neapmeklēt noteiktas vietas;
6. Notiesātajam, kas izdarījis N.N alkohola, narkotisko vai toksisko vielu ietekmē, ar viņa piekrišanu var uzlikt pienākumu ārstēties no alkoholisma, narkomānijas, taksikomānijas.
Tiesa nosacīti notiesātajam pārbaudes laikā uzliktos pienākumus var pilnīgi vai daļēji atcelt.
Ja nosacīti notiesātais bez attaisnojoša iemesla nepilda tiesas uzliktos pienākumus vai ja viņš atkārtoti izdara administratīvus pārkāpumus, par ko viņam uzlikti administratīvi sodi, tiesa uz tās iestādes iesnieguma pamata, kurai uzdots par pienākumu kontrolēt nosacīti notiesātā uzvedību, var pieņemt lēmumu par sprieduma noteiktā soda izpildīšanu vai par pārbaudes termiņa pagarināšanu uz 1gadu. Ja nosacīti notiesātais pārbaudes laikā izdara jebkuru jaunu N.N, tiesa viņam nosaka sodu, ievērojot noteikumus par soda saskaitīšanu un soda noteikšanu pec sprieduma kopības.
Atbrīvošana no kr-atbildības:
Atbrīvošana no kr-atbildības nozīmē, ka personu, kura izdarījusi N.N, ar kompetentas valsts institūcijas lēmumu atbrīvo no pienākuma tikt tiesātai un pakļautai tiesas noteiktajam valsts piespiedu līdzeklim – sodam. Atbrīvot no kr-atbildības var prokurors vai ar viņa piekrišanu izziņas izdarītājs, pieņemot lēmumu par atteikšanos ierosināt kr-lietu vai lēmumu par kr-lietas izbeigšanu, kā arī ģenerālprokurors, pieņemot lēmumu par kr-vajāšanas izbeigšanu. Atbrīvošana no kr-atbildības nav pielīdzināma personas attaisnošanai, jo no kr-atbildības atbrīvo personu, kas ir izdarījusi kr-likumā paredzēto nodarījumu.
…
- Krimināltiesības
- Krimināltiesības
- Krimināltiesības
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Krimināltiesības
Конспект для университета25
-
Krimināltiesības
Конспект для университета34
-
Krimināltiesības shēmās
Конспект для университета47
Оцененный! -
Krimināltiesības
Конспект для университета46
Оцененный! -
Krimināltiesības
Конспект для университета29