Kvalitatīvo pētījumu īpašības.
60. g.vidū 90% no visiem pētījumiem tika veikts, izmantojot kvantitatīvas metodes. Mūsdienās situācija ir mainījusi. Modernā socioloģijā ir sāksies izmaiņas – tiek pētītas nevis globālas pasaules problēmas, bet lokālas īpašības un cilvēku ikdienišķu dzīvi; nevis makro bet mikrosociālās parādības.
Kvalitatīvos datus izteic nevis ar skaitļiem, bet gan ar vārdiem. Pētīšanas metodes, ar kurām šādi dati iegūstami, sauc par kvalitatīvajiem pētījumiem. Tajos cilvēku kultūru un rīcību cenšas aprakstīt un analizēt, raugoties no viņu pašu viedokļa. Kvantitatīvie pētījumi parasti asociējas ar aptaujām, kvalitatīvie – ar ietvērto novērošanu un brīvajām intervijām.
Kvantitatīvā socioloģija pārsvara pēta sociālās mijiedarbības problēmas, sociālus institūtus un organizācijas. Tajā pašā laikā kvalitatīva socioloģija nodarbojas ar sociālo attiecību reālas prakses subjektīviem aspektiem. Lai izpētītu konkrēto cilvēku pieredzi un jūtas, ir nepieciešamas zināšanas, kuras pamatā būs interpretācija un saprašanās.…