1.Kāds ir Latvijas Bankas galvenais mērķis? - 6. stends
Latvijas Bankas darbības galvenais mērķis ir, īstenojot naudas politiku, regulēt naudas daudzumu apgrozībā, lai saglabātu cenu stabilitāti valstī.
Cenu stabilitāte ļauj plānot uzņēmējdarbību ilgākam laika posmam un dod iespēju ikvienam veidot uzkrājumus, nebaidoties, ka tiem pēkšņi zudīs vērtība.
2.Kam ir pakļauta Latvijas Banka? - 6. stends
Lai Latvijas Bankas īstenotā monetārā politika nodrošinātu sabiedrības interesēm atbilstošo mērķi – cenu stabilitāti valstī, ir svarīgi, lai Latvijas Banka nepakļautos citu institūciju lēmumiem un rīkojumiem un tās lēmumus nevarētu iespaidot ne politiķi, ne uzņēmēji, ne dažādas interešu grupas.
Latvijas Banka pilda savus uzdevumus saskaņā ar likumu "Par Latvijas Banku" un nav pakļauta valdības vai citu institūciju lēmumiem un rīkojumiem. Latvijas Banka ir neatkarīga savu lēmumu pieņemšanā un to praktiskajā īstenošanā.
Latvijas Bankas uzraudzību veic Saeima.
3.Kas ir nauda? - 7. stends
Nauda – maiņas līdzeklis. Naudu izmanto kā vispārpieņemtu apmaiņas līdzekli, lai nopirktu vai pārdotu preces un pakalpojumus. Ja nebūtu naudas, preces un pakalpojumi būtu jāapmaina savā starpā bartera veidā un tirdzniecība būtu ļoti apgrūtināta.
Nauda – vērtības mērs. Nauda kalpo kā vispāpieņemtas vērtības mērs, ar kuru palīdzību iespējams noteikt un salīdzināt dažādu preču un pakalpojumu vērtību, kā arī ieņēmumus un izdevumus. Nauda ļauj pieņemt ekonomiskus lēmumus, kā arī veikt uzskaiti un plānošanu.
Nauda – uzkrāšanas līdzeklis. Nauda darbojas kā vērtību(bagātības) uzkrāšanas līdzeklis. Cilvēki var krāt naudu, rēķinoties ar to, ka nākotnē tā saglabās savu vērtību un pirktspēju.
Var uzskatīt, ka nauda ir īpaša prece, kas veic vērtības mēra funkciju procesos starp preču ražošanu un preču maiņu.…