Lai varētu pilnīgi un skaidri izanalizēt referāta tēmu vispirms noskaidrosim, kas ir delimitācija.
Tātad no svešvārdu vārdnīcas JUMAVA var redzēt, ka izcelsme - franču délimitation < latīņu. Starptautiska vienošanās par divu vai vairāku valstu savstarpējām robežām un to iezīmēšana ģeogrāfiskā kartē — robežlīguma pielikumā. Uz delimitācijas pamata veic demarkāciju.
Savukārt izejot no ANO 1982. gada Jūras tiesību konvencijas 1.nodaļas, kur ir minēti vispārīgie noteikumi, 15.pantā: „Teritoriālās jūras delimitizācija starp valstīm ar pretējām vai pieguļošām piekrastēm” var saprast:
Ja divu valstu krasti novietoti viens pret otru vai pieguļ viens otram, ne vienai, ne otrai valstij nav tiesības, ja nav noslēgta savstarpēja vienošanās par savādāku kārtību, noteikt savu teritoriālo jūru aiz vidus līnijas, kas novilkta tādā veidā, ka katrs tās punkts ir vienādā attālumā no tuvējām taisnās izejas līnijām, no kurām tiek mērīts abu šo valstu teritoriālās jūras platums. Taču augšminētie noteikumi netiek piemēroti, ja sakarā ar vēsturiskiem vai citiem īpašiem apstākļiem abu valstu teritoriālo jūru nepieciešams sadalīt savādāk kā norādīts šajos noteikumos.
Bet 16.pantā „Ģeogrāfisko koordinātu kartes un uzskaitījumi”:
1. Izejas līnijas teritoriālās jūras platuma izmērīšanai, kas tiek noteiktas saskaņā ar 7.,9. un 10.pantu1 vai robežas, kuras nosaka uz to pamata, un delimitizācijas līnijas, kas novilktas saskaņā ar 12. un 15.pantu, tiek norādītas tādā mēroga, kas ir piemērots stāvokļa noteikšanai, jūras kartēs. Alternatīvā veidā, tās var tikt aizvietotas ar ģeogrāfisko koordinātu uzskaitījumu, norādot galvenos izejošos ģeogrāfiskos datus.…