Internets mums ir gan kā palīgs, gan kā bieds , ja iet runa par kultūras identitātes saglabāšanu. Arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā globalizācijas apstākļos aizsargāt nacionālo valodu un kultūru un nosargāt to pozīcijas. Latvija ir maza un tieši tāpēc saglabāt savu kultūru mums ir divtik svarīgi. Ar interneta starpniecību mums ir pieeja dažādām kultūrām, kas mums protams ļauj izprast un iepazīt citas tautas, bet tikai mēs paši varam izsekot līdzi visām pārmaiņām, apkārt notiekošajam, nepakļaujot riskam savu kulturālo identitāti.
Mediji ir gana spēcīgi un gana spēcīgi spēj ietekmēt sabiedrību, tomēr neviens jau līdz galam nespēj mūs piespiest domāt kā citiem. Mēs paši spējam pieņemt savus lēmumus un izmantot savas gūtās zināšanas un tad arī attiecīgi izvērtēt cik kāda informācijas ir mums svarīga vai nesvarīga.
Nozīmīgākie sociālās sfēras,ekonomikas un ražošanas procesi arvien vairāk kļūst atkarīgi no informācijas un komunikācijām (sakariem), un tas spēcīgi izpaužas visā mūsdienu sabiedrības dzīvē. Tautas attīstība kļūst visnotaļ atkarīga no tā, cik efektīvi sabiedrība spēj iegūt,apstrādāt un pārvaldīt informāciju
…