Mājas darbā, apskatot Latvijas vēsturisko periodizāciju, izvēlējos kritēriju- tiesību veids, konkrēti – laulības tiesības Livonijā. Tieši šo tematu izvēlējos tāpēc, ka pašreiz juridiskās koledžas programmā apgūstu ģimenes tiesības un uzskatu, ka ir gan svarīgi, gan arī interesanti uzzināt , kādas tās bija mūsu senčiem tālā pagātnē, lai pēc tam salīdzinātu ar mūsdienām.
Laulība ir priekšnoteikums tiesiski atzītas ģimenes dibināšanai. Ģimene savukārt ir nesaraujami saistīta ar valsts pastāvēšanu un attīstību. Kaut gan laulības tiesības pieder privāto tiesību grupai, gadsimtu gaitā cilvēki valsts stabilitātes nolūkā laulības procedūru papildināja ar publisko tiesību elementiem. Valsts un /vai baznīca uzņēmās zināmu atbildību par laulības slēgšanu un šķiršanu, un piešķirot šim faktam publiskas ticamības pakāpi.
Ģimenes tiesības attīstījās spēcīgā katoļu baznīcas ietekmē. Ar 9. gs. izkristalizējās uzskats, ka laulība slēpj sevī kaut ko mistisku un tāpēc šis process ir neatgriezenisks. Tā radās pārliecība par svēto sievietes- vīrieša savienību, kuru nedrīkstēja apdraudēt.1
Līdz 1522. gadam, kad Livonijā atzina evanģēliski luterāniskās baznīcas tiesības, laulības tiesību avoti bija kanoniskās tiesības un kārtu tiesību paražas.…