Jāsaka , ka monogrāfijā apkopots ļoti plaši pētīts materiāls, veselām rindkopām uzskaitīti krievu un latviešu rakstnieki un to darbi (kas lasītājam varētu šķist ne visai interesanti), pētītas radošo personību dienasgrāmatas un personiskā korespondence, kas skrupolozi atspoguļota monogrāfijā.
Grāmatas pielikumā piedāvāta tādu „sudraba laikmeta” dzejnieku- simbolistu kā Vladimira Solovjova, Dmitrija Merežkovska, Zinaidas Hipiusas, Fjodora Sologuba, Konstantīna Baļmonta, Valērija Brjusova, Vjačeslava Ivanova un Andreja Belija dzejas kopa latviešu dzejnieku atdzejojumos, kas piedāvā lasītājiem iespēju iepazīt šo rakstnieku daiļradi vienlaicīgi ar zinātniskā materiāla apguvi. Atdzejojumus galvenokārt ir veikuši tie latviešu dzejnieki, kas veidoja latviešu modernistu pirmo paaudzi: V. Eglītis, E. Virza, K. Krūza, J. Kārstenis.
Raksturīgi, ka šī virziena darbu atdzejošanā piedalījās arī Aspazija, V. Plūdonis, vēlāk- V. Grēviņš, kas nepiederēja modernismam, bet izjuta šo dzejnieku māksliniecisko pievilcību.
…