Targala raksturojums
70.Targala mērķis ir valdīt savu karaļvalsti un uzvarēt karā pret Dzelzs jaunavu, taču lai karaļvalsti pasargātu no zaudējuma karā, Targals pielieto dažādus viltus līdzekļus. Kad Targals pēc nežēlīgā kara zaudējuma saprata, ka glābiņa vairs nav, viņš caur viltu mēģināja panākt karaļvalsts drošību. Targals centās ieprecināt savu brāļa dēlu Normundu, lai viņš apprec Dzelzs jaunavu, un tādā veidā sekmētos draudzība starp abām šīm karaļvalstīm.
71.Targala tēls simbolizē viltību un viltus cilvēkus apkārt. Targals ar manipulēšanu un draudiem par sadedzināšanu uz sārta vērsās pie Gunas, lai viņa pareģotu karaļvalstij uzvaru, kā arī ar viltu centās panākt draudzības attiecības ar Dzelzs jaunavu, lai nezaudētu karā. Gan ar Gunu, gan ar Dzelzs jaunavu viņš centās iemantot draudzīgas attiecības, jo uzvaras pareģošana un kara beigas nāktu Targalam tikai par labu.
73. Lugas tēma – taisnības meklējumi, patiesības rašana, atklāšana. Lugā patiesības atklājējs ir šis sidraba šķidrauts – ceļš uz patiesību. Patiesības atklāšana virza arī tālāk notiekošo - ziedošanās taisnībai, pretošanās maldiem. Simboliski tēma ir arī sievietes cīņa par savu eksistenci un tiesībām, par iespēju izteikt to, ko uzskata par patiesu. Problēma, kas skar tautu, ir nelaimju cēloņa meklējums. Iekšējais konflikts, kas notiek galvenajā varonē Gunā, ir viņas mīlestība pret princi. Un tas, ka pēc dievu gribas, viņai ir dots patiesības šķidrauts, bet atņemta iespēja dzīvot pa īstam, tāpēc mīlestība netiek pilnībā piepildīta un ir lemta postam.
…