5. Raksturojiet lugas valodu, tās nozīmi raksturu atklāsmē!
Lugas valoda ir viegli uztverama īso teikumu dēļ. Luga ir tuva visiem cilvēkiem, jo tieši no šādām situācijām baidās visi mīlnieki – no tikšanās ar bijušajiem mīlētajiem, tāpēc lasītājs neviļus jūt līdzi un grib uzzināt situācijas atrisinājumu.
Fragmentā ir minēts frazeoloģisms – „Dzīres mēra laikā”. Tas liek lasītājam aizdomāties, kur pats šādu situāciju varētu būt piedzīvojis, kur dzirdējis par to, liek dziļāk saprast lugas darbību, jo bēgļu nometnē, kur parasti valda trūkums un posts, uzplaukst jauna mīlestība, rodas sapņi par nākotni, tiek apcerēti pagātnes notikumi, cilvēki izrāda savu spēcīgo raksturu dzīvojot bezrūpīgi, lai aizmirstu bēdīgos dzīves apstākļus. Tas liek saprast šo cilvēku raksturus, kas nevaimanā par nelaimēm, bet droši skatās uz priekšu – nākotnē.
6. Raksturojiet lugas fragmenta tēmas aktualitāti!
Lugas fragmenta tēma mūsdienās ir aktuāla ļoti daudziem pasaules iedzīvotājiem. Pie pašreizējās ekonomiskās situācijas cilvēki vairs nespēj atļauties to, ko agrāk varēja, tāpēc nākas parādīt raksturu un cīnīties par katru dzīves prieku. Ir vairāk jāizbauda mazie prieciņi, vairāk jāpavada laiks ar savu ģimeni un draugiem, lai gūtu dzīvesprieku. Tad patiesi varēsim sajusties kā dzīrēs mēra laikā.
…