Pēkšņais īsslēguma gadījums sinhrona mašīna izraisa tajā pārejas procesus. Pārejas procesa laikā sinhronās mašīnas tinumu strāvas, kā arī mehāniskie spēki, kas darbojas uz mašīnas tinumiem un rotējošām daļām, var sasniegt daudzkārt lielākas vērtības nekā normālā darba režīmā. Tā kā mūsdienu elektriskajās sistēmās paralēli strādā liels skaits sinhrono mašīnu, tad pārejas procesi, kas noris vienā mašīnā, var jūtami ietekmēt citu mašīnu darbību, kā ari visas sistēmas darbību kopumā.
Galvenais pārējas procesu izpētes uzdevums ir strāvas noteikšana elektrisko mašīnu tinumos, mainoties to darba režīmam, un tāpēc šim nolūkam jāsastāda un jāatrisina EDS vienādojumu sistēma elektriskās mašīnas ķēdēm. Parādības, kas saistītas ar pārējas procesiem elektriskajās mašīnās ir loti sarežģītas. Tāpēc pētījumi reālos apstākļos ir aizstati ar pētījumiem idealizētos apstākļos.
Idealizētai elektriskai mašīnai salīdzinājumā ar reālo mašīnu ir šādas galvenās atšķirības:
• nepiesātināta magnētiskā ķēde;
• aprēķinos netiek ievērota histerēzes parādība un magnētiskie zudumi;
• MS un magnētiskās indukcijas telpiskais sadalījums pieņemts sinusoidāls (neievēro augstākās harmonikas);
• izkliedes induktīvas pretestības pieņemtas kā neatkarīgas no rotora stāvokļa.
Šie pieņēmumi ļauj izcelt sarežģītu parādību galvenos aspektus un izslēgt mazsvarīgākos, tādējādi ļaujot pētījumos katram dotajam rotora stāvoklim izmantot superpozīcijas metodi. …