Конспект
Точные науки и природа
Медицина, гигиена, анатомия
Medikamenti, ko lieto saaukstēšanas gadījumā-
Medikamenti, ko lieto saaukstēšanas gadījumā
Preparātu piemēri: DEKSTROMETORFĀNS, BŪTAMIRĀTS un PENTOKSIVERĪNS, CLAUCĪNS, OKSELADĪNS un BENZONATĀTS.
• Prethistamīna līdzekļiem arī piemīt pretklepus darbība.
Indikācijas:
• Sauss un mokošs klepus, kas pacientam neļauj gulēt vai strādāt, piemēram, ja ir akūts laringotraheīts.
• Ja klepojot ir izteikts sāpīgums, piemēram, pacientam ar akūtu sausu pleirītu vai bronhokarcinomu. Akūta pneimonija - pretklepus līdzekļi lietojami reti: smaga, mokoša klepus gadījumā, galvenokārt slimības sākumā, uz nakti, kā arī stipru pleirālo sāpju gadījumā.
• Klepus pacientam ar drudzi, lai novērstu sirds pārslodzi intratorakālā spiediena paaugstināšanas dēļ.
Blakusparādības:
• KODEĪNS - miegainība vai eiforija, reibonis. Bieži izraisa aizcietējumu.
• DEKSTROMETORFĀNS - reibonis, slikta dūša, dzirdes pavājināšanās, ataksija, nekontrolētas locekļu kustības, uzbudinājums, īpaši bērniem. Bieži izraisa aizcietējumu. Pārdozēšanas simptomi ir palēnināta elpošana un uzbudinājums, letarģija, stupors, koma.
• PENTOKSIVERĪNS - miegainība, izsitumi un sausums mutē. Retāk novēro sliktu dūšu, vemšanu, sāpes vēderā un caureju.
Brīdinājumi:
• Klepus atvieglo bronhiālā sekrēta izdalīšanos un bronhu attīrīšanos. Nedodiet pretklepus līdzekļus pacientiem, ja klepus ir produktīvs (ar krēpām) un palīdz ārstēšanas procesā, piemēram, akūtas pneimonijas, hroniska bronhīta vai bronhektāžu gadījumā. Pretklepus preparāti sabiezina krēpas, un visi opioīdi var veicināt bronhu spazmas. Pretklepus līdzekļus nedrīkst lietot:
-ja slimības gaita var pasliktināties klepus nomākuma dēļ,
- pacientiem ar elpošanas mazspēju,
- bronhiālās astmas vai astmatiska klepus gadījumā.
…
Vietējas darbības dekongestanti Indikācijas: Rinīts, sinusīts - gļotādas hiperēmijas un tūskas novēršanai un sekrēcijas mazināšanai. Deguna obstrukcijas novēršanai. Vidusauss iekaisums (papildu ārstēšana). Deguna asiņošanas apturēšanai. Blakusparādības: Deguna gļotādas sausums, deguna sekrēcijas atsākšanās, dedzināšana, šķavas. Tahikardija, asinsspiediena paaugstināšanās. Galvassāpes, reibonis, roku trīce, nervozitāte. Brīdinājumi: Bieža vai ilgstoša lietošana var izraisīt atgriezenisko jeb "atsitiena" efektu - beidzoties medikamenta darbībai, elpošana caur degunu ir vēl vairāk apgrūtināta. Ilgstoša deguna pilienu lietošana gļotādas bojājuma dēļ var izraisīt medikamentozu rinītu, deguna gļotāda kļūst atrofiska un anēmiska, tāpēc - parādās sūdzības par sausumu un dedzināšanas sajūtu degunā, - deguna zemgļotādā rodas morfoloģiskas pārmaiņas: attīstās saistaudi, - iesnas vairs nepāriet. Deguna pilieniem var būt sistēmiska iedarbība, jo preparāts lielā devā ātri uzsūcas caur deguna gļotādu. Tas biežāk notiek gados vecākiem cilvēkiem un bērniem. Var rasties tahikardija, asinsspiediena paaugstināšanās, bezmiegs. Maziem bērniem dekongestantu lietošana minēto blakņu dēļ nav ieteicama. Pēkšņi, atceļot medikamentu pēc ilgstošas lietošanas, var rasties pieraduma simptomi, kas izpaužas kā galvas sāpes, nemiers, uzbudinājums. Grūtniecības laikā ieteicami NAFAZOLĪNS un KSILOMETAZOLĪNS. OKSIMETAZOLĪNA lietošanas drošība grūtniecības laikā nav pētīta.
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Vielmaiņas slimības
Конспект для университета9
-
Seksuāli transmisīvās slimības
Конспект для университета14
-
Dabaszinību konspekts. Medikamenti
Конспект для университета2
-
Migrēna
Конспект для университета6
-
Gadījuma analīze un plāns psiholoģiskajai izpētei
Конспект для университета7