Mežs ir katras zemes viens no galvenajiem nacionālās bagātības elementiem, ko nosaka tā platība un nozīme: ekoloģiskā, ekonomiskā, kultūras un rekreācijas.
Mežu izplatību raksturu mežainums, kas ir mežu platības procentos no attiecīgās teritorijas kopplatības. Pasaulē vidējais mežainums ir aptuveni 30 % sauszemes platības. Mūsu republikā - ap 40 %.
ASV uz vienu iedzīvotāju ir 0,8 ha meža, Kanādā - 10,5 ha, bet mūsu kaimiņvalstīs, kur mežainums pārsniedz pusi no teritorijas, šis rādītājs ir: Somijā - 4,1 ha, Zviedrijā - 2,9 ha uz vienu iedzīvotāju. Vidēji uz vienu pasaules iedzīvotāju iznāk 1,35 ha meža.
Meža funkciju klāstā pasaules valstīs pašreiz pirmajā, nozīmīgākajā vietā izvirzās ekoloģiskā. Svarīgās funkcijas: klimata regulēšanu, vides, augsnes un ūdens aizsardzību, sanitāro un veselības nostirināšanu, kalpo par avotu atmosfēras nemitīgai papildināšanai ar skābekli, filtrē ražošanas atlikumus un attīra gaisu, ir dzīvnieku apdzīvojamā vide.
Ekonomisko funkciju nosaka tas, ka tadicionāli visās zemēs un valstīs meži ir koksnes un citu tiem raksturīgo produkcijas veidu bāze iedzīvotājiem un tautsaimniecības nozaru vajadzību apmierināšanai.
Mežs nodrošina labvēlīgus dzīves apstākļusneskaitāmām sēņu, augu un dzīvnieku sugām. …