2) Dabas tēli, piemēram, ‘’ kad sūkāji liepu lapas / un Salacā peldējies’’ palīdz labāk attēlot notikumus un ļauj arī lasītājam iedomāties notiekošo, lai skaidrāk izsprast dzejoli. Tie it kā precizāk parāda notiekošo.
4) Eksistenciālisms.
4.uzd. „Māksla izaug no cilvēka ciešanām un neprāta, ja mēs pieņemam ziedu skaistumu, mums jāpieņem arī trūdi, uz kuriem tie plaukst.” Uzrakstiet savas pārdomas par to, kā O. Hakslija teikto var attiecināt uz 20.gs. modernisma literatūru! Miniet konkrētus faktus! Ievērojiet pareizrakstību! ( ~ 100 vārdi.) 9p.
Māksla rodas tad, kad cilvēku kaut kas ietekmē jeb iedvesmo. Tie var būt svētki, skaists dabasskats, kāds cilvēks, bet tā var būt arī vainas izjūta, slimība un nāve.
20. gadsimta dzejas vieni no ietekmējošiem notikumiem bija Pirmais un Otrais pasaules karš. Cilvēku domas mainījās, un bija vēlme pārveidot kaut ko arī mākslā. Modernismu ietekmēja slikti notikumi. Šajā gadījumā māksla tiešām ‘’izauga’’ no cilvēka ciešanām un neprāta. Pēc manām domām, eksistenciālisma mākslinieki ietekmējās no tā visvairāk, jo tieši šajā virzienā runa ir par atsvešinātību, nāvi un dzīves jēgu. Es uzskatu, ka tas ir pesimistiskākāis no modernisma virzieniem.
Cilvēka radīto mākslu iespaido notikumi neatkarīgi no tā, vai tie ir priecīgi vai bēdīgi. Mums ir jāpieņem gan māksla, gan notikumi, kas to ietekmē.
…