Nodokļi ietekmē uzņēmējdarbības finansiāli – ekonomiskos darbības rādītājus, tāpēc tiem ir liela nozīme, plānojot uzņēmuma vadību. Katram uzņēmumam, kurš darbojas Latvijas Republikas teritorijā, ir jārēķinās ar valsts prasībām attiecībā uz nodokļu iekasēšanu. Lai izvairītos no nesaskaņām ar Valsts ieņēmumu dienestu, ir jāprot pareizi aprēķināt, deklarēt, ieturēt un pārskaitīt nodokļus valsts budžetā.
Mana darba mērķis ir iepazīties ar uzņēmuma ienākuma nodokli, nekustamā īpašuma nodokli un dabas resursu nodokli, to maksātājiem, likmēm, apliekamajiem objektiem un atlaidēm, kā arī ar šo nodokļu maksāšanas kārtību un pareizu aprēķinu.
Lai sasniegtu savu darba mērķi savā darbā sniegšu īsu katra nodokļa aprakstu un dotā uzdevuma aprēķinu.
Uzņēmuma ienākuma nodoklis kopā ar iedzīvotāju ienākumu nodokli veido vienotu ienākuma nodokļu sistēmu. Ar to jāsaprot, ka jebkura persona, kas gūst ienākumus mūsu valstī, ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa vai uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātāja.
Uzņēmuma ienākuma nodoklis ir peļņas nodokļa jaunā redakcija. Latvijas Republikas Saeima 1995. gada 9. februārī pieņēma un Valsts prezidents 1995. gada 1. martā izsludināja likumu „ Par uzņēmuma ienākuma nodokli”, kurš stājās spēkā ar 1995. gada 1. aprīli.
Uzņēmuma ienākuma nodoklis pieder pie tiešo nodokļu grupas.
Uzņēmuma ienākuma nodokļa likme no 2003. gada 1. janvāra ir 19%.…