Apjomīgākā likuma daļa ir pamatteksts. Pamatteksts regulē tiesiskās attiecības, tās grozot vai mainot. Likumprojekta teksta iedalījuma pamatvienība ir pants , kuru iespējams sadalīt daļās un punktos vai apvienot nodaļās un sadaļās. Īpaši pamattekstā ir svarīgi ievērot lakonismu un pareizu teksta organizēšanu. Pamattekstā jāiekļauj personas un objektus, uz kuriem likuma saturs neattiecas, ja tādi ir. Rakstot likumu, ir jāievēro, ka vispirms jāizklāsta galveno domu un tikai pēc tās – pārējos noteikumus un apsvērumus. Katrai normai ir savs mērķis un nav pieļaujams tās likuma iekļaut skata pēc, lai likums būtu apjomīgāks.
Pēdējā likuma teksta daļa ir pārejas noteikumi. Tie nodrošina tiesisko paļāvību un iegūto tiesību aizsardzību konkrētā laika posmā, pārejot no vecās sistēmas uz jauno. Šajā sadaļā iespējams arī noteikt spēkā stāšanās laiku un spēkā esamības laiku, ja tie ir citādāki, kā noteikts vispārīgajā kārtībā. Ar šiem pārejas noteikumiem likuma teksts arī tiek noslēgts. Ievērojot pareizu sistēmu, likums tiek veidots saprotamāks, strukturētāks un loģiskāks, tāpēc visām teksta daļām jābūt pareizā kārtībā.
Atbilstoša valoda un struktūra ir divi no galvenajiem normatīvo aktu izstrādes principiem. Ievērojot tos un pārējos principus, iespējams veidot harmonisku aktu, kas iekļaujas tiesību sistēmā. Jāatzīmē, ka likumprojektu jāveido saskaņā ar demokrātiskas un tiesiskas valsts principiem, balstoties uz tiesību ētiku, morāli un taisnīgumu.
…