Pēc 1. Pasaules kara paraksta “Versaļas” miera līgumu. Tas paredzēja pasaules pārdale par jaunu starp uzvarētājvalstīm (ASV, Anglija un Francija) Pēc pirmā pasaules kara pasaules valstis atjaunoja karā sagrauto ekonomiku, attīstība bija politiski un ekonomiski nevienmērīga. Visstraujāk Eiropā attīstījās Vācija, bet Āzijā – Japāna. Šīm valstīm, lai varētu tālāk attīstīties bija nepieciešami jauni tirgi, izejvielas, kolonijas, ietekmes sfēras, bet ASV, Anglija un Francija. Nevēlējās saviem konkurentiem dot šādas iespējas. Līdz ar to 30-tajos gados pasaulē izveidojās divi lieli valstu grupējumi – Vācija, Japāna, Itālija, kuras gribēja pasauli pārdalīt un otra puse – ASV, Anglija un Francija, kuras gribēja to atstāt tāda, kāda tā ir. Starp šiem grupējumiem, protams, izveidojās pretrunas par tirgiem, izejvielu avotiem un ietekmes sfērām. Vienīgais jautājums, kurā abām pusēm nebija pretrunu bija attiecības pret PSRS, PSRS izvirzīja mērķi pasaulē uzcelt sociālismu (likvidēt kapitālismu)
Secinājums – 2. Pasaules kara galvenais cēlonis bija nevienmērīga pasaules valstu attīstība.
1.Otrā pasaules kara sākums
2.pasaules karš sākās 1939.g. 1.septemrbī ar Vācijas iebrukumu Polijā (apskatīt 1934.g. Vācijas un PSRS līgumus augustā un septembrī)
17.septembrī pamatojoties uz slepeno protokolu Austrumu Polijā iebruka PSRS, bet no otras puses Vācija un nepilna mēneša laikā Polija kapitulē.
2.Rietumvalstu attiecības
Rietumvalstis Anglija un Francija neatbalsta Poliju karā ar Vāciju, jo cerēja, ka Vācija pēc kara ar Poliju iebruks PSRS. Anglija un Francija rupji pārkāpa starptautisko vienošanos ar Poliju, kura garantē Polijai neatkarību. Pēc kara Polija tika sadalīta – Rietumu Polija - Vācijai, bet Austrumu Polija (Rietumu Baltkrievija, Rietumu Ukraina) – PSRS. …