Mēs visi vēlamies dzīvot sakārtotā, plaukstošā, skaistā pasaulē. Taču reizēm aizmirstam, ka pasaules sakārtotība sākas no valstu sakārtotības, valstu sakārtotība- no novadu, apgabalu, rajonu un beigu beigās no mūsu pašu ielu un pagalmu sakārtotības. Ja vēlamies redzēt savu valsti sakārtotu, tad mums jāsāk ar tās vides sakārtošanu, kurā dzīvojam. Protams, viegli to pateikt, bet kā tas būtu realizējams? Ja mēs katrs darītu kaut ko savu, kas jebkurā gadījumā būtu apsveicami, kaut ko, ko iedomājamies par labu un noderīgu esam, diez vai tam būtu kādi vērā ņemami rezultāti, jo, pirmkārt, tikai apvienojot spēkus, līdzekļus, idejas, ir iespējams panākt ko nozīmīgu un, otrkārt, ir jomas, kurās mēs katrs atsevišķi neko izdarīt nespētu, kā, piemēram, ceļu būve un remonts, apkures nodrošināšana, transporta maršrutu izveidošana utt. Kaut gan šīs jomas mēs varam atbalstīt finansiāli, ko arī darām, maksājot valstij nodokļus.
Lai risinātu sabiedrības vajadzības konkrētajā teritorijā, attīstītu un labiekārtotu konkrētās teritorijas apkārtni, ir izveidotas pašvaldības, un es pastāstīšu par savas- Zemgales priekšpilsētas pašvaldības darbību.
Iepazīstoties ar pašvaldību pienākumiem un uzdevumiem, ar skumjām nākas secināt, ka tikai daži no tiem tiek pildīti. Tad nu es apskatīšu dažus no pašvaldību veicamajiem uzdevumiem un sniegšu savus komentārus un novērojumus par to izpildi manā pašvaldībā.…