4. Ziemeļkorejas kodolieroču izmēģināšana
Neraugoties uz pastiprinātajām ANO sankcijām, Ziemeļkoreja turpina veikt jaunus kodolieroču izmēģinājumus. Pirmoreiz Ziemļkoreja šādu žestu izrādīja pirms vairāk nekā 10 gadiem 2006. gadā, taču ar katru turpmāko testu kodolsprādzieni kļuva arvien spēcīgāki un radīja arvien lielāku satraukumu visā pasaulē.
ASV prezidents Donalds Tramps brīdinājis Ziemeļkoreju, ka Savienotās Valstis nepieciešamības gadījumā ir gatavas dot “iznīcinošu” militāro atbildi uz iespējamajām provokācijām. Arī citu valstu pārstāvji ir izteikuši viedokļus, ka notiekošais nav norma un rada dzīvībai bīstamus draudus.
Ziemeļkorejas žestu turpināšanās var novest pie ļoti liela valstu konflikta, jo regulāra kodolieroču testēsana un uzlabošana, manuprāt, nerada nepamatotu satraukumu.
Avoti:
https://www.cfr.org/backgrounder/north-koreas-military-capabilities
Latvijas politisko notikumu TOP 5
1. Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā
Kad 1991. gada 27. augustā Eiropas Ekonomikas Kopiena atzina Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, jau 1992. gadā Latvijas valdība sāka parakstīt dažādus tirdzniecības līgumus ar Eiropas Kopienu.
Iestāšanās sarunās pagāja divi gadi intensīva darba, cīnoties par iespējami labākiem nosacījumiem Latvijas dalībai Eiropas Savienībā. Ar valdības un uzņēmēju pārstāvju kopīgiem spēkiem Latvijai izdevās panākt ļoti labus rezultātus.
Līdz iestāšanās brīdim Latvijai bija jāveic vairāki uzdevumi. Pirmkārt, Latvijai bija jābūt gatavai no pirmās iestāšanās dienas pildīt dalībvalsts saistības. Otrkārt, lai saņemtu Eiropas Savienības finansiālo palīdzību, sākot ar 2004. gada 1. maiju, jābūt izveidotām attiecīgām darboties spējīgām struktūrām. Un tā Latvija 2014. gada 1. maijā oficiāli kļuva par vienu no Eiropas Savienības dalībvalstīm.
…