4.Izskaidrot potenciālajam klientam ierobežojumus saistībā ar doto medikamentu lietošanu un dzīvnieka kopšanu atveseļošanās periodā.
-Stāvošai govij tesmeni un pupus labi nomazgā, nosusina ar tīru dvieli, pupus dezinficē ar spirta šķīdumu. Ņem sterilu pupa katetru, ko gumijas šļūtene savieno ar gaisa filtru un gaisa sūkni, katetru ievada sterilā vazelīnā vai glicerīnā un ievada pupa kanālā. Tad attiecīgā tesmeņa daivā iesūknē gaisu, līdz sitot pret ādu, rodas raksturīga bungu skaņa. Līdzīgā veidā piesūknē visas pārējās daivas. Gaisu tesmenī atstāj 24h stundas, tad izslauc.
-STINGRI AIZLIEGTS GOVIJ IELIET MEDIKAMENTUS MUTĒ, jo zāles nonāk plaušās un rada respirācijas pneimoniju.
-Pēc medikamentu ievadīšanas un gaisa ievadīšanas govi masē ar siena vai salmu grīstēm un apsedz ar siltām segām.
-Profilaktiskos nolūkos – Govij jāizēdina labs siens (ieteicams āboliņa siens), bagātīgi jādod minerālvielas un vitamīni.
-Cietstāvošām govīm – jāizēdina ar fosforu bagāta un ar kalciju nabadzīga barība. Izēdināt D2 vitamīnu. I.m. var ievadīt D3 vitamīnu.
-Grūsnām govīm pirms un pēc dzemdībām jāsamazina siena deva.
-Dzemdību laikā govis jāsargā no caurvēja.
-Grūsnām govīm līdz pat dzemdībām jānodrošina pastaigas.
-Kā arī protams cietlaišanu labāk iesaka veikt ar attiecīgiem medikamentoziem injektoriem, jo tie samazina dažādu infekciju risku. Papildus injektoriem ieteiktu ievadīt “Hipravit AD3E forte”, kā profilaktisku līdzekli organisma vitamīnu rezervju papildināšanai.
-Ierobežojumu periods ir gan gaļai, gan pienam. Gaļai ierobežojumu periods ir 6 dienas, bet pienam – 2 ½ dienas ( 5 slaukšanas reizes).
-Ja dzīvniekam ir noteikts ierobežojuma periods, tad tā pienu nedrīkst lietot uzturā, jo pienā var atrasties ievadīto medikamentu paliekas, kas attiecas arī uz gaļu un blakusproduktiem. Respektīvi, ja ir nolemts dzīvnieku nokaut, vai sūtīt uz kautuvi, tad attiecīgā kautuve ir jāinformē par ievadīto medikamentu datumu un laiku, kā arī ievadīšanas veidu un ierobežojumu periodu.
…