1926. gada 7. jūnijā Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste parakstīja lēmumu “Par pilsētas tiesību piešķiršanu Madonai,” tas nozīmē, ka šogad Madonai būs jau ???. gadskārta. Madonā ir izveidojusies ļoti jauka tradīcija katru gadu jubileju atzīmēt ar vērienīgiem pilsētas svētkiem, kas saistās ne tikai ar kultūras pasākumu organizēšanu, bet arī saimniecisku pasākumu veikšanu, lai Madona svētkus sagaidītu ar katru gadu skaistāka un sakārtotāka.
Parasti pilsēta jubilejas svinības rīko divas dienas jūnija otrajā nedēļā, un kultūras darbiniekiem ideju pilsētas svētkiem nekad netrūkst. To īstenošanu finansiāli atbalsta pilsēta dome. Atbalstīt svētku pasākumus tiek aicināti arī uzņēmēji, kam tā ir lieliska reklāmas iespēja, kā arī iespēja pierādīt, ka viņi piedalās pilsētas izaugsmes veicināšanā ne tikai vārdos, bet arī darbos. Tādēļ visi pasākumi svētkos ir bez maksas. Katru gadu mērķis ir panākt, lai tie kļūtu par visu madoniešu un pilsētas viesu svētkiem, kas saista gan bērnu, gan pieaugušo uzmanību. Tāpēc svētku programma tiek veidota plaša un daudzveidīga. Par to tiek informēti visi pilsētas iedzīvotāji, kas nodrukātās svētku programmas saņem savā pastkastītē.
Svētki sākas ar Amatnieku tirgu Saieta laukumā, kas ir tirgus vēsturiskā atrašanās vieta. Tur tirgus atradās no 1932. gada rudens, līdz pēc vairāk nekā ceturtdaļgadsimta sāka celt administratīvo ēku. Svētku tirgū apmeklētājiem ir ne tikai iespēja iegādāties kvalitatīvus izstrādājumus, bet arī sajust tirgus atmosfēru, jo visu laiku notiek rosība, ir gan muzicēšanas, gan dziedāšanas, gan dancošanas, gan spēļu, gan sportošanas, gan teātra spēlēšanas tūres, kad uzstājas bērnu un pieaugušo kolektīvi, ir rotaļas, dažādi konkursiņi ar balvām uzvarētājiem, respektīvi, tiek darīts viss, lai tirgus apmeklētājiem būtu interesanti. Ieskandinot svētkus, uzrunu saka Madonas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, tiek organizēts kopīgs gājiens ar nelieliem pasākumiem Madonas vēsturiskajās vietās.…