Darba izmantošana un reproducēšana kādiem konkrētiem mērķiem un/vai vajadzībām – 5. nodaļa, 19. – 28. pants).
4. Manas personīgās domas:
Plaģiātisms mūsdienās ir izplatīts diezgan plaši. Gandrīz visur – ne tikai Latvijas augstskolās, bet arī citur ( masu mediji, izklaides industrija u. tml.). Mūsdienu informācijas pieejamība un aprites ātrums ir radījis ērtu vidi plaģiātisma izplatībai un t.s.
attīstībai. Tomēr plaģiātisms dažādās vidēs ir dažādi vērtējams. Bez šaubām - attīstību veicina arī tas, ka nav vienotu sodu. Tomēr, mana nostāja ir stingra – lai gan neatkārties ir gandrīz neiespējami – domas un idejas neviens nedrīkst piesavināties. Ir vērtības, kas ir un paliek vērtības – neskatoties uz to – kādā laikmetā mēs dzīvojam un kā mēs dzīvojam.
5. Kur ir nācies sastapties ar plaģiātismu:
Plaģiātisms koncentrējas uz saturu un atsvešinās no nejaušībām. Neatkārtoties tik tiešām ir gandrīz neiespējami, bet, manuprāt, pēdējā laikā aizvien vairāk un vairāk sastopamies ar jēdzieniem „plaģiātisms” un „plaģiāts”. Literāriem darbi, mākslas darbiem un dizaina darbiem paralēli nepārtraukti eksistē arī šo dažādo darbu plaģiāti, pakaļdarinājumi, līdzības utt. Pati personīgi darbojos mūzikas jomā – un te nu gan man jāatzīst, ka jēdziens – „plaģiātisms” – ir diezgan plaši lietots jēdziens un strīdus iemesls mūziķu, mākslinieku vidū.
…