Ar terminu „politiskā līdzdalība” jeb „līdzdalība politikā” apzīmē pilsoņa vai pilsoņu politisko aktivitāti, kuras mērķis ir ietekmēt politiskās sistēmas darbību. Visbiežāk šo apzīmējumu attiecina uz: kādas valsts pilsoņa cenšanos ietekmēt politisko lēmumu formulēšanu, pieņemšanu un īstenošanu; pilsoņu līdzdalība to personu izvēlē, kurām ir jāvalda; valstsvīru darbību svarīgu valsts iekšpolitikas un ārpolitikas jautājumu izlemšanā.
Zinātnieki un praktiķi uzskata, ka pilsoņu līdzdalība var ietekmēt valsts sociālos un politiskos mērķus. Atsevišķu indivīdu, interešu grupu un partijas ieteikumi, no vienas puses, palīdz valdībai izvirzīt tādus darbības mērķus un izmantot tādus šo mērķu sasniegšanas līdzekļus, kuri maksimāli atbilst iedzīvotāju interesēm. No otras puses, pilsoņu līdzdalība tādu lēmumu pieņemšanā, kuri ietekmē viņu dzīvi, attīsta atbildības izjūtu.
Konvencionālās demokrātiskās politiskās līdzdalības veidi ir piedalīšanās vēlēšanās, līdzdalības vēlēšanu kampaņā, kontaktēšanās ar valsts varas pārstāvjiem, darbošanās politisko interešu grupās. Dažādie konvencionālās līdzdalības veidi savā starpā atšķiras pēc tā, kā pilsoņi ietekmē valdības lēmumus, cik lielā mērā viņi ir iesaistīti interešu konfliktā un cik liela iniciatīva ir nepieciešama no līdzdalības subjekta puses. …